RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pusta mównica w Końskich. Rafał Trzaskowski nie przyszedł na debatę

Wybory prezydenckie 2020. Polityk PO nieobecny na debacie (fot. TVP)

Telewizja Polska zorganizowała we wtorek debatę prezydencką. Odbywa się ona w znanej z USA formule, która polega na tym, że pytania pochodzą nie od dziennikarzy, a od obywateli. Na debacie stawił się jednak wyłącznie prezydent RP Andrzej Duda. Zaproszony na nią kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski odrzucił propozycję udziału w wydarzeniu, a jego sztab zorganizował konkurencyjną debatę.

Znów burza ws. Nitrasa. Niewykluczony prywatny akt oskarżenia

Poseł PO Marek Sowa stwierdził, że Sławomir Nitras szarpiąc polityków PiS uratował im życie. – Mieliśmy do czynienia z zachowaniem kibolskim –...

zobacz więcej

Debata w Końskich wystartowała równo o godzinie 21. Wybór tego miasta był nieprzypadkowy. W 2015 roku ówczesny szef PO Grzegorz Schetyna, kandydując właśnie z okręgu świętokrzyskiego do Sejmu, powiedział, że to „w Końskich, a nie w Wilanowie, wygrywa się wybory”.

Teraz mieszkańcy tego miasta i internauci z całej Polski nadsyłali pytania do kandydatów na prezydenta. Ponieważ Rafał Trzaskowski nie pojawił się na miejscu, odpowiedzi udziela wyłącznie Andrzej Duda.

Przed debatą na temat udziału kandydata KO głos zabrali mieszkańcy Końskich. – Bardzo się cieszę, że jest taka debata, że nie przyjedzie to jego strata, jak jest tchórz, to nie przyjedzie – powiedziała jedna z mieszkanek miasta.

„To ważne wydarzenie, nie wyobrażam sobie, żeby obydwaj panowie się nie spotkali”; „powinien odpowiadać na pytania, w telewizji to on jest mądry, ale tu się widocznie boi przyjechać”; „przykro, że słychać, że go nie będzie”; „tchórzostwo, boi się konkretnych pytań, nie umie na nie konkretnie odpowiedzieć” – mówili inni.

– On lekceważy ludzi naszych, on nie przyjedzie do takiej dziury jak Końskie, po co? On przyjedzie do dużych miast, żeby go tam wybrali, a tutaj to mu się nie podoba – komentowała jedna z pytanych.

źródło:
Zobacz więcej