RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Toksyczny dym w Lisewie Kościelnym. Pali się składowisko tworzyw sztucznych

Kolejna osoba wysłała nam na platformę TWOJE INFO zdjęcie zadymionego terenu (fot. Twoje Info)

Dwadzieścia zastępów straży gasi pożar składowiska tworzyw sztucznych w Lisewie Kościelnym (woj. kujawsko-pomorskie) - poinformował oficer prasowy KP PSP w Inowrocławiu kpt. Jarosław Skotnicki. Strażacy apelują do mieszkańców o pozostanie w domach. 

Zderzenie dwóch autokarów i busa w Dźwirzynie. Kilkanaście osób rannych, w tym dzieci

W miejscowości Dźwirzyno (woj. zachodniopomorskie), za mostem w kierunku Rogowa doszło do zderzenia dwóch autokarów i busa. – W wypadku...

zobacz więcej

– Toksyczny dym unosi się w powietrzu, śmierdzi w całej okolicy - powiedział nam widz będący w okolicy pożaru.   Kolejna osoba wysłała nam na platformę TWOJE INFO zdjęcie zadymionego terenu. 

- Ten pożar jest szczególnie trudny do opanowania, bo wieje silny wiatr. Pożar objął już teren ok. 500 m kwadratowych i najprawdopodobniej będą do jego gaszenia dysponowane kolejne zastępy straży. Obecnie jest ich na miejscu dwadzieścia - powiedział kpt. Skotnicki.

Dodał, że jest to składowisko na terenie zakładu, ale w tej chwili nie wiadomo jeszcze, czy działającego, czy zamkniętego.

Jak relacjonował, pożar materiałów sztucznych generuje dużą chmurę dymu i straż pożarna apeluje osób mieszkających w pobliżu, żeby nie otwierały okien. - Nie ma potrzeby ewakuacji, ale prosimy wszystkich o pozostanie w domach i nieotwieranie okien - przekazał  strażak.

Akcja gaśnicza trwa i jest na etapie opanowywania pożaru.

źródło:
Zobacz więcej