RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent do rolników: Państwo polskie wreszcie dotrzymuje słowa

– Władza dotrzymuje słowa, tak jak obiecano naszym rolnikom, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. Wszyscy ci, którzy zostali w tym roku dotknięci przez suszę, otrzymają odszkodowania. To zostało zrealizowane – mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z wyborcami w Mniowie (woj. świętokrzyskie).

Końskie jako „bagno”? Tygodnik Lisa o debacie prezydenckiej

„Debaty prezydenckie. Trzaskowski wzywa do spotkania na ubitym gruncie, Duda zaprasza na bagno” – artykuł o takim tytule opublikowano na portalu...

zobacz więcej

Jak mówił prezydent, w ostatnich latach udało się o ponad 90 proc. zredukować skrajne ubóstwo wśród dzieci. Dodał, że „to jest polityka, którą chce kontynuować”.

– Państwo polskie wreszcie dotrzymuje słowa. Władza dotrzymuje słowa, tak jak obiecano naszym rolnikom, którzy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe. Wszyscy ci, którzy zostali w tym roku dotknięci przez suszę, otrzymają odszkodowania. To zostało zrealizowane – powiedział.

– Nie było łatwo, ale udało się, bo powiedziałem ministrowi rolnictwa i premierowi: Panowie, jeżeli daliśmy słowo, a daliśmy, to słowo musi być dotrzymane, dlatego że rolnicy muszą wiedzieć, że państwo polskie jest poważne i traktuje ich poważnie. A to jest szczególna służba. Rolnik to ktoś, kogo praca jest wystawiona na kaprysy natury. Rolnicy muszą mieć poczucie stabilności, poczucie wsparcia, poczucie, że za ich plecami jest tarcza w postaci polskiego państwa, o którą zawsze mogą się oprzeć – dodał.

Andrzej Duda zadeklarował, że Polska będzie taką politykę prowadzić nadal.

– Dzisiaj wyjednaliśmy w Komisji Europejskiej, że w związku z pandemią koronawirusa polscy rolnicy, którzy uprawiają kwiaty, którzy produkują mięso, którzy mają gospodarstwa mleczne, będą mogli w najbliższym czasie liczyć na wsparcie funduszami europejskimi, które zostaną im przekazane wyjątkowo, bo KE wyraziła na to zgodę – mówił.

źródło:
Zobacz więcej