RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje mężczyzna porażony prądem na słupie energetycznym

Napięcie na linii energetycznej wynosiło 230 V (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Mężczyzna wykonujący prace instalatorskie na słupie energetycznym w pow. piaseczyńskim został najprawdopodobniej porażony prądem; niestety nie przeżył – poinformował oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Piasecznie nadkom. Jarosław Sawicki.

Rodzinna wycieczka zakończona tragedią. Ośmiolatek zginął na niestrzeżonym przejeździe kolejowym

8-letni chłopiec wtargnął pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w lesie w rejonie miejscowości Bobowicko w pow. Międzyrzeckim w...

zobacz więcej

Z informacji przekazanych przez służby wynika, że do zdarzenia doszło przed godz. 16 w miejscowości Głosków (pow. piaseczyński). Mężczyzna, który pracował na słupie energetycznym, został najprawdopodobniej porażony prądem. Na miejsce wysłano straż pożarną, policję, pogotowie ratunkowe i energetyczne.

– Niestety mężczyzna zmarł. W tej chwili trwają czynności policji, m.in. ustalanie tożsamości tego człowieka – poinformował nadkom. Jarosław Sawicki.

Jak poinformował rzecznik prasowy komendanta powiatowego PSP w Piasecznie mł. bryg. Łukasz Darmofalski, na miejscu pracowały łącznie cztery zastępy straży pożarnej z PSP i OSP. Strażacy, powołując się na informację z pogotowia energetycznego informują, że napięcie na linii energetycznej wynosiło 230 V.

źródło:
Zobacz więcej