RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zidentyfikowano substancję z beczek znalezionych w stodole w Czartkach

Do sprawy policja zatrzymała trzech mężczyzn (fot. policja.pl, zdjęcie ilustracyjne)

Niebezpieczne odpady chemiczne należące do grupy rozpuszczalników znajdują się w 148 beczkach zabezpieczonych przez policję w Czartkach – poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Będzie zespół do walki z przestępczością przeciwko środowisku

Na początku czerwca do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu skierowano akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom działającym w zorganizowanej grupie...

zobacz więcej

Policja i straż pożarna zabezpieczyły 148 beczek z nieznaną substancją w stodole na terenie prywatnego gospodarstwa w Czartkach pod koniec czerwca. Były to 104 beczki 200-litrowe i 44 beczki 1000-litrowe.

W poniedziałek prokurator Maciej Meler podał wyniki wstępnych badań, z których wynika, że są to groźne odpady z grupy rozpuszczalników. – Jednak na finalny wynik badań i opinię biegłego z zakresu inżynierii środowiska i toksykologii trzeba poczekać 1,5 miesiąca – poinformował.

Do sprawy policja zatrzymała trzech mężczyzn, mieszkańców woj. dolnośląskiego w wieku od 37 do 40 lat. Gospodarz nieruchomości tłumaczył się, że w stodole miały być magazynowane kontenery z odzieżą używaną.

Po przesłuchaniu zatrzymanych prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu, ale wniosek został odrzucony.

źródło:

Zobacz więcej