RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Drugiemu kandydatowi cały czas coś przeszkadza”. Pereira o debacie w Końskich

– Zacznijmy od tego, że debata TVP to odpowiednie miejsce dla kandydatów do przedstawienia swoich poglądów. Jest trochę tak, że drugiemu kandydatowi cały czas coś przeszkadza. Najpierw przeszkadzała debata w Telewizji Polskiej przy Woronicza. (…) Teraz, kiedy pytania mają zadawać mieszkańcy, niekontrolowane w żaden sposób, bo oni mówią to, co chcą, to też się nie podoba – powiedział szef portalu tvp.info Samuel Pereira. W jego ocenie będzie to „największe tego typu wydarzenie ostatnich lat”.

„On nas lekceważy, nie przyjedzie do takiej dziury”. Mieszkańcy Końskich przed debatą

Do debaty prezydenckiej, organizowanej przez TVP w Końskich, pozostało kilka godzin. Równo o godzinie 21 to miasto stanie się centrum politycznym...

zobacz więcej

– Dziś przygotowujemy się do chyba największego tego typu wydarzenia w ciągu ostatnich lat – mówił Samuel Pereira, dodając, że „głównym bohaterem debaty będą mieszkańcy Końskich”.

Jego zdaniem to takie miejscowości często mają decydujący głos w wyborach.

– Zacznijmy od tego, że debata TVP to odpowiednie miejsce dla kandydatów do przedstawienia swoich poglądów. Jest trochę tak, że drugiemu kandydatowi cały czas coś przeszkadza. Najpierw przeszkadzała debata w Telewizji Polskiej przy Woronicza. Była nie taka, pytania były nieodpowiednie, a dziennikarz też mu się nie podobał. Teraz, kiedy pytania mają zadawać mieszkańcy, niekontrolowane w żaden sposób, bo oni mówią to, co chcą, to też się nie podoba – mówił.

Jak dodał, PO już wcześniej „bojkotowała programy z publicznością, obawiając się takiej formuły debaty”. Pereira odniósł się także do debaty, którą organizuje sztab Rafała Trzaskowskiego.

– Nie mówię już o samym wyjściu, żeby sztab partyjny zapraszał do debaty, organizował debatę i łaskawie dobierał media, które mogą się na tej debacie pojawić. To chaotyczne pomysły. Niepotrzebne, po prostu należałoby stanąć do debaty. Jej formuła jest bardziej interaktywna, daje możliwość riposty kandydatom, swobodnej wypowiedzi. No ale cóż, to jest już decyzja Rafała Trzaskowskiego – stwierdził.

Jego zdaniem widzowie, mając do wyboru debatę organizowaną przez sztab jednego z kandydatów, a z drugiej strony dużą debatę z mieszkańcami Końskich, najprawdopodobniej wybiorą tę drugą.

źródło:
Zobacz więcej