RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Terlecki: Po wyborach prezydenckich wybory wewnątrz partii

Zdaniem Terleckiego, Jarosław Kaczyński jest „najbardziej atakowaną w kraju osobą w polskiej polityce” (fot. PAP/Mateusz Marek)
Zdaniem Terleckiego, Jarosław Kaczyński jest „najbardziej atakowaną w kraju osobą w polskiej polityce” (fot. PAP/Mateusz Marek)

Po wyborach prezydenckich przyjdzie czas na wybory wewnątrz partii, ich finałem będzie kongres, który prawdopodobnie odbędzie się w październiku – poinformował w rozmowie z radiem Wnet szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki.

Premier: Trzaskowski ma pewne poglądy, ale sam się z nimi nie zgadza

Rafał Trzaskowski ma pewne poglądy, ale sam się z nimi nie zgadza — powiedział w poniedziałek w Kowalewie Pomorskim (Kujawsko-Pomorskie) premier...

zobacz więcej

Terlecki pytany o ostatnie apele kandydata KO Rafała Trzaskowskiego, aby w polskiej polityce nie był już obecny prezes PiS, odparł, że Jarosław Kaczyński jest „najbardziej atakowaną w kraju osobą w polskiej polityce”. – Myślę, że prezes nabrał dużej odporności. Mówienie, że Trzaskowski jest marionetką Tuska i Budki być może dawałoby jakiś efekt, ale wszyscy wiemy, że jest to aparatczyk PO i powtarzanie tego nie miałoby sensu – powiedział szef klubu PiS.

– Prezes Jarosław Kaczyński lubi czasem żartować w gronie osób, z którymi spędza chwile odpoczynku, że już jest zmęczony, że pójdzie na emeryturę, ale to są oczywiście żarty i wszyscy to kwitujemy śmiechem. Ale faktem jest, że przyszedł czas na wybory wewnątrz partii i że po wyborach prezydenckich odbędą się takie wybory w strukturach PiS, a ich finałem będzie kongres, prawdopodobnie gdzieś jesienią, może w październiku – dodał Terlecki.

Jak podkreślił, podczas tego kongresu formalnie zostanie wybrany prezes partii na następne lata.

Szef klubu PiS pytany o nieobecność prezesa PiS w kampanii wyborczej Andrzeja Dudy, odparł, że Kaczyński jest jednym z największych zwolenników Andrzeja Dudy. – Nie chcemy – i to myślę jest intencją naszego lidera – przekształcać wyborów prezydenckich w wybory partyjne. To jest inny rodzaj testu na poparcie społeczne i dlatego też prezes nie angażuje się w nie w tak stopniu, jak było w kampanii parlamentarnej – zaznaczył Terlecki.

W ostatnich dniach kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski często mówił o tym, że były premier, były szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie uczestniczy już w polskiej polityce. Nawoływał, że czas, by tak samo było z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Tusk odniósł się do słów Trzaskowskiego na Twitterze. „Chodźmy, Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji. I nie musimy brać ochrony, ze mną będziesz bezpieczny” – zwrócił się do prezesa PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej