RAPORT

Pogarda

„Nie poddawaj się presji otoczenia, sprawdź wszystko sam”. Youtuber namawia do oddania głosu

Autor materiału pyta: „Ile razy słyszałeś, za granicą, że z nas się śmieją? A może słyszałeś to w mediach sprzyjających pewnej opcji politycznej?”  (fot. Youtube/Dawid Mysior)
Autor materiału pyta: „Ile razy słyszałeś, za granicą, że z nas się śmieją? A może słyszałeś to w mediach sprzyjających pewnej opcji politycznej?” (fot. Youtube/Dawid Mysior)

Najnowsze

Popularne

– Naprawdę dałeś się wkręcić, że ponad połowa społeczeństwa uważa pewnych ludzi za nie-ludzi? (...) Wkręcając cię, że możesz mieć poczucie moralnej wyższości albo że stajesz w obronie najsłabszych, ktoś wciska ci kit – słyszymy w spocie, który przygotował Dawid Mysior. Youtuber twierdzi, że nawiązuje do haseł ruchów LGBT. W materiale pojawia się apel: „Sprawdź wszystko sam i pamiętaj, że twój głos jest tajny. Nikt nie musi wiedzieć, na kogo głosowałeś. Nie poddawaj się presji otoczenia. Szanuj siebie i szanuj swój głos 12 lipca”.

„Jednak Duda”. Jest deklaracja wyborców Krzysztofa Bosaka [WIDEO]

Prezydentura Andrzeja Dudy nie była z naszego punktu widzenia idealna – mówią wyborcy Krzysztofa Bosaka i działacze narodowi w krótkim materiale...

zobacz więcej

– Co musiałeś poświęcić, żeby być tolerancyjnym? Jeśli ktoś ofiarowałby Ci coś bardzo drogiego za darmo, czy nie byłbyś ostrożny? Tutaj ktoś ofiarowuje ci poczucie bycia moralnym, szlachetnym, poczucie, że stajesz w obronie słabszych, bez żadnej ceny z twojej strony. Postawa heroizmu, za którą ludzie wielokrotnie ginęli, tobie dawana jest za darmo. Twoje otoczenie cię chwali, a cały internet zalany jest setkami memów, z których wynika, że ty masz rację. Dlaczego tak jest? Bo to jest gigantyczna, misterna ściema – słyszymy w spocie.

– Naprawdę dałeś się wkręcić, że ponad połowa społeczeństwa uważa pewnych ludzi za nie-ludzi? Ktoś cię wkręcił, że jest jakieś szczucie i nietolerancja poza internetem? Co byś powiedział, gdybyś usłyszał, ze to właśnie ludzie, którzy mówią pewnym postulatom „nie”, są heroiczni. Co wiesz o karcie LGBT podpisanej w Warszawie? Bądź szczery sam przed sobą, ile tak naprawdę wiesz. Pewnie znasz osobiście jakiegoś 4-latka. Wyobraź sobie, że w przedszkolu jest uczony o „przyjemności płynącej z dotykania własnego ciała”. Brzmi tak absurdalnie, że nie wierzysz, że to jest możliwe. Sprawdź, proszę, co jest w karcie LGBT – mówi dalej narrator, nawiązując do wprowadzonych w Warszawie przez obecnego kandydata KO Rafała Trzaskowskiego rozwiązań.

W spocie pada też pytanie: „Ile razy słyszałeś, że za granicą się z nas śmieją?”

– A teraz bądź szczery, słyszałeś to za granicą, czy w mediach sprzyjających pewnej opcji politycznej oraz w internecie, na setkach memów stworzonych przez fejkowe konta, założonych przez pewne organizacje, podawane dalej przez twoich znajomych, co sprawia wrażenie, że takie są głosy młodych. Wkręcając cię, że możesz mieć poczucie moralnej wyższości albo, że stajesz w obronie najsłabszych, ktoś wciska ci kit (...) Wcale nie stajesz po stronie uciśnionych, ale po stronie zorganizowanego ruchu, za którym stoją miliardy dolarów, euro czy złotych, a któremu przeciwstawiają się właśnie ludzie heroiczni – słyszymy.

Materiał autor kończy słowami: „Sprawdź wszystko sam i pamiętaj, że twój głos jest tajny. Nikt nie musi wiedzieć, na kogo głosowałeś. Nie poddawaj się presji otoczenia. Szanuj siebie i szanuj swój głos 12 lipca”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej