RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ambasador USA poucza senatora Platformy

Ambasador USA Georgette Mosbacher (fot. Jonathan Alcorn/ Bloomberg via Getty Images)

Marcin Bosacki z PO stwierdził, że Donald Trump spowolnił budowę bazy wojskowej w Redzikowie. – Wręcz przeciwnie, ciężko pracowałam z amerykańską i polską stroną, aby ukończyć budowę – odpowiedziała mu na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Polityk PO rozmawiał z Obamą. „Za jego kadencji opowiadali o bigosie i wierności żon”

Rafał Trzaskowski poinformował, że rozmawiał telefonicznie z Barackiem Obamą. – To nie ta liga. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Donalda Trumpa, bo...

zobacz więcej

Internetowy spór zaczął się od wpisu wiceprzewodniczącego PO Rafała Trzaskowskiego, który poinformował w sieci, że rozmawiał telefonicznie z Barackiem Obamą.

– To nie ta liga. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Donalda Trumpa, bo od kilku lat blisko współpracują w sprawach obronności regionu czy gazu LNG. Rozmowa polityka PO z byłym przywódcą USA była wyborczą ustawką i nic nie wnoszącą reakcją na robiącą wrażenie wizytę Dudy w Białym Domu – komentował w rozmowie z portalem tvp.info prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, ekspert do spraw stosunków międzynarodowych.

Z kolei Norbert Maliszewski (szef Centrum Analiz Strategicznych w Kancelarii Premiera) zażartował, że rozmowa Obamy z Trzaskowskim mogła dotyczyć „resetu z Putinem, niekorzystnego dla Polski układu z Rosją i rezygnacji z tarczy antyrakietowej w Polsce”.

„Jednak Duda”. Jest deklaracja wyborców Krzysztofa Bosaka [WIDEO]

Prezydentura Andrzeja Dudy nie była z naszego punktu widzenia idealna – mówią wyborcy Krzysztofa Bosaka i działacze narodowi w krótkim materiale...

zobacz więcej

Na ten wpis zareagował polityk PO Marcin Bosacki. Senator stwierdził, że prezydent Barack Obama między innymi zaczął budowę tarczy antyrakietowej w Redzikowie, a Donald Trump ten projekt spowolnił. „A pan może być szefem czegokolwiek analitycznego i strategicznego tylko w rządzie PiS” - zaatakował Maliszewskiego.

Na ten wpis postanowiła teraz odpowiedzieć Georgette Mosbacher. Ambasador USA stwierdziła w sieci, że jest przeciwnie niż pisze Bosacki.

„Ciężko pracowałam z amerykańską i polską stroną, aby ukończyć budowę w Redzikowie tak szybko jak to możliwe, pomimo opóźnień podwykonawców. Odstraszanie pozostaje naszym priorytetem” - zaznaczyła.

Przypomnijmy, że na początku tego roku rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiedział, że samorządom zostaną przekazane pierwsze rekompensaty za budowę tarczy w Redzikowie. – 115 milionów złotych to ogromne środki, które trafią m.in. na drogi oraz infrastrukturę szkolną i sportową - podkreślał. Dodał, że pieniądze trafią do samorządów jako dotacja rządowa, która pokryje 80 proc. inwestycji.

źródło:
Zobacz więcej