RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Jednak Duda”. Jest deklaracja wyborców Krzysztofa Bosaka [WIDEO]

Na Krzysztofa Bosaka w I turze wyborów prezydenckich zagłosowało ponad 1,3 mln Polaków (fot. YouTube/MimoWszystko Duda)
Na Krzysztofa Bosaka w I turze wyborów prezydenckich zagłosowało ponad 1,3 mln Polaków (fot. YouTube/MimoWszystko Duda)

Prezydentura Andrzeja Dudy nie była z naszego punktu widzenia idealna – mówią wyborcy Krzysztofa Bosaka i działacze narodowi w krótkim materiale wideo. Jak jednak podkreślają, nie chcą, żeby „Polska znalazła się w potrzasku” i by reprezentował ich Rafał Trzaskowski, człowiek, który „uważa ich wartości za rasistowskie, faszystowskie czy ksenofobiczne”. Wskazują też na bliskość światopoglądową z ubiegającym się o reelekcję prezydentem i to, że jest aktywny oraz dobrze reprezentuje Polskę za granicą. Wyborcy Bosaka rozpoczęli akcję „#MimoWszystkoDuda”.

Nowy sondaż i zaskakujące wyniki. Chodzi o przepływy elektoratu

Ponad siedem procent badanych nie wie, na kogo odda swój głos w niedzielnych wyborach prezydenckich – tak wynika z badania przeprowadzonego przez...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

W opublikowanym w serwisie YouTube spocie kilka osób, które oddały w pierwszej turze głos na kandydata Konfederacji, deklaruje swoje poparcie 12 lipca dla Andrzeja Dudy. W II turze wyborów prezydenckich zmierzy się on z Rafałem Trzaskowski, prezydentem Warszawy z KO.

Sondaże pokazują, że obaj kandydaci mają zbliżone notowania. Języczkiem u wagi, który przesądzi o wyniku głosowania mogą okazać się właśnie wyborcy Krzysztofa Bosaka, na którego swój głos oddało 1 317 380 obywateli – 6,78 proc. ważnych głosów.

– W pierwszej turze zagłosowałem na Krzysztofa Bosaka. W II zagłosuje na prezydenta Andrzeja Dudę, ponieważ dobrze reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej – mówi w nagraniu Adam, student, jeden z wyborców kandydata Konfederacji.

Przedsiębiorca, dr Tomasz Dorosz podkreśla z kolei, że nie chce, aby Polska „znalazła się w potrzasku”.


– Dlatego w II turze zagłosują na kandydata pozytywnego, Andrzeja Dudę – mówi. Jak wyjaśnia, jest to polityk bliższy mu światopoglądowo, który „ma szacunek dla naszej historii, religii, tradycji i ziemi”.

Bosak: Nie wierzę w nawrócenie Trzaskowskiego

– Nie do końca wierzę w nawrócenie Rafała Trzaskowskiego – mówił w piątek poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, kandydat w wyborach prezydenckich....

zobacz więcej

– Jako osoba o narodowych poglądach nie wyobrażam sobie, aby przez najbliższe pięć lat reprezentował mnie na świecie człowiek, dla którego moje wartości są rasistowskie, faszystowskie czy ksenofobiczne – mówi 24-letni Bartek. Przypomina też, jak kandydat KO walcząc o wyborców Konfederacji przed I turą deklarował, że mógłby wziąć udział w Marszu Niepodległości. – Ten sam marsz, który jeszcze niedawno nazywał marszem 60 tys. nazistów – zauważył Bartek.

Publicysta i działacz narodowy Mariusz Patey mówi, że „prezydentura Andrzeja Dudy nie była z ich punktu widzenia idealna”. – Mimo wszystko: Duda – deklaruje.

Z kolei inny wyborca Bosaka, Wojtek, zapowiada, że nie poprze Rafała Trzaskowskiego, bo przekazał 3,6 mln zł na szkolenia z taktyk miejskich dla warszawskich anarchistów, którzy – jak dodaje – tydzień temu pobili działaczy fundacji pro-life.

źródło:
Zobacz więcej