RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Inicjatywa prezydenta to ochrona przed planem Rabieja”. Kanthak o ważnym szczególe

Dobrze, że prezydent Andrzej Duda wyszedł z inicjatywą, która ma na celu zabezpieczenie polskich rodzin i ich obronę przed skrajnie lewicową ideologią – ocenił poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak. Polityk mówił też, że program kandydata PO na prezydenta odnosi się do tzw. planu Rabieja, czyli możliwości homoadopcji.

Prezydent podpisał projekt zmiany konstytucji. Chodzi o adopcję dzieci

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt nowelizacji konstytucji w sprawie wykluczenia adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. – Cieszę się, że...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Prezydent Andrzej Duda podpisał projekt nowelizacji konstytucji w sprawie wykluczenia możliwości adopcji dziecka przez osoby pozostające w związku jednopłciowym. Prezydent wyraził nadzieję, że podpisany przez niego projekt otrzyma poparcie w polskim parlamencie. Powiedział, że liczy na głosy posłów Zjednoczonej Prawicy, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Konfederacji oraz niektórych polityków Platformy Obywatelskiej.

Inicjatywę prezydenta skomentował w TVP Info poseł Jan Kanthak. Na początku zaznaczył, że artykuł 18 konstytucji, który mówi, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, pozostaje pod szczególną ochroną państwa.

– Jednak to nie przeszkadza środowiskom lewicowym, takim jak zastępca Rafała Trzaskowskiego Paweł Rabiej, interpretować w inny sposób konstytucję, dopuszczać homomałżeństwa czy adopcję dzieci przez takie pary – mówił Kanthak.

Polityk Solidarnej Polski wskazywał, że w programie kandydata PO jest odniesienie do ustawy, która została złożona „przez kolegów Trzaskowskiego”.

– Ta ustawa przewiduje możliwość adopcji przez pary homoseksualne. Wskazuje, że sąd nie ma prawa mieć względu na płeć osób, które chcą adoptować dziecko; to dokładnie wykonanie planu Rabieja w ustawie, w którą program swój wpisuje Trzaskowski – dodał.

Jak przypomniał, plan Rabieja to procedura rozłożona w czasie. – Najpierw związki partnerskie, później homomałżeństwa, o których Trzaskowski powiedział, że mu się marzy udzielić takiego ślubu, następnym etapem jest homoadopcja. Dobrze, że Andrzej Duda wyszedł z taką inicjatywą, by zabezpieczyć polskie rodziny przed ideologią skrajnie lewicową – zaznaczył.

źródło:
Zobacz więcej