RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Horała: Port w Gdyni i CPK to przedsięwzięcia komplementarne

Jak mówił Horała, dwa przedsięwzięcia: port w Gdyni i Centralny Port Komunikacyjny zawiązują partnerstwo (fot. CPK)
Jak mówił Horała, dwa przedsięwzięcia: port w Gdyni i Centralny Port Komunikacyjny zawiązują partnerstwo (fot. CPK)

Najnowsze

Popularne

Port w Gdyni i Centralny Port Komunikacyjny to przedsięwzięcia komplementarne – mówił wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. Zaznaczył, że program inwestycyjny CPK, to narzędzie do przyciągania miliardów dolarów do Polski.

Horała zapowiada inwestycje na Pomorzu

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała zapowiedział w czwartek w Gdyni, że w najbliższych dniach zostaną przedstawione następne inwestycje na...

zobacz więcej

Jak mówił Horała, dwa przedsięwzięcia: port w Gdyni i Centralny Port Komunikacyjny zawiązują partnerstwo. – Owocem tego będzie sfinansowanie Drogi Czerwonej ze środków program CPK – tłumaczył.

– Będziemy świadkami kolejnego „złotego wieku” w porcie w Gdyni i rozwoju CPK, a co za tym idzie, rozwoju Polski – ocenił Horała.

Wiceszef MI zaznaczył, że to są przedsięwzięcia komplementarne. Wyjaśnił, że CPK będzie oferował pełną intermodalność – przeładunki między wszystkimi środkami transportu z wyjątkiem transportu morskiego. Port w Gdyni również oferuje pełną intermodalność – przeładunki między wszystkimi środkami transportu z wyjątkiem transportu lotniczego.

Horała podkreślił, że ta współpraca ma też m.in. wymiar symboliczny.

#wieszwiecejPolub nas
Zaznaczył, że Droga Czerwona jest ważna nie tylko dla całej polskiej gospodarki, ale również dla Gdyni i jej mieszkańców.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej