RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Władze Nowej Zelandii zezwoliły na wznowienie zdjęć do serialu „Władca pierścieni”

Prace na planie serialu zostały przerwane w marcu (fot. Shutterstock/PBO Photography)

Ekipa realizowanego dla Amazonu serialu „The Lord of the Rings” otrzymała pozwolenie od władz Nowej Zelandii na rozpoczęcie pracy na planie. W najbliższych sześciu miesiącach pojawi się w tym kraju 206 filmowców.

Nie żyje światowej sławy kompozytor Ennio Morricone

W wieku 91 lat zmarł włoski kompozytor i dyrygent Ennio Morricone. Komponował muzykę do największych kinowych hitów. Był zdobywcą dwóch Oscarów....

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Nowej Zelandii od kilku dni trwają już prace na planie długo oczekiwanych kontynuacji filmu Jamesa Camerona „Avatar”. Swój nowy film zatytułowany „The Power of the Dog” kręci też Jane Campion.

Jak donosi serwis „Variety”, teraz dołączą do nich twórcy m.in. serialu „The Lord of the Rings”, opartego na motywach powieści J.R.R. Tolkiena oraz realizowanej przez Netflix aktorskiej wersji kultowego anime „Cowboy Bebop”.

Inne produkcje, które otrzymały zgodę na powrót na plan po przerwie spowodowanej pandemią, to serial "Power Rangers Beast Morphers" oraz filmy „The Greatest Beer Run Ever” i „Sweet Tooth”.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy pojawi się więc w Nowej Zelandii dokładnie 206 filmowców oraz 35 członków ich rodzin. Pozwolenie na przebywanie zagranicznych ekip filmowych w Nowej Zelandii motywowane jest tym, że ich obecność stworzy 3 tys. miejsc pracy oraz zapewni krajowi zastrzyk gotówki w wysokości 400 mln dolarów.

Koronawirus. Jest decyzja w sprawie teatrów na Broadwayu

Broadway League powiadomiła o kolejnym przesunięciu terminu wznowienia działalności zrzeszonych w niej nowojorskich teatrów. Nie zostaną otwarte...

zobacz więcej

– Sukces w walce z pandemią COVID-19 dał naszemu krajowi szansę na zostanie jednym z niewielu państw, które jest w stanie zapewnić bezpieczną produkcję filmową. Zapytania i zainteresowanie ze strony zagranicznych domów produkcyjnych mówi mi, że międzynarodowa społeczność filmowa postrzega Nową Zelandię jako coś rodzaju bezpiecznego schronienia. Przyjaciele, jest to okazja, którą trzeba chwytać! Mimo zamętu, w jakiego obliczu stanął świat, nadchodzi ekscytujący czas dla nowozelandzkiego sektora ekranowego – powiedział nowozelandzki minister rozwoju ekonomicznego, Phil Twyford.

O ile dla serialu „Cowboy Bebop” zgoda na rozpoczęcie zdjęć jest równoznaczna z rozpoczęciem zdjęć w ogóle, to prace na planie serialu „The Lord of the Rings” trwały już wcześniej. Zostały przerwane w marcu.

źródło:

Zobacz więcej