RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zółte alerty dla Pomorza Zachodniego i Podkarpacia

IMGW radzi, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych (fot. PAP/Jacek Turczyk)

W poniedziałek rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, deszczem i burzami dla części województwa zachodniopomorskiego i podkarpackiego.

Turystka wpadła do Wielkiego Kanionu. Chciała mieć lepsze zdjęcie

Służby Parku Narodowego Wielkiego Kanionu wydobyły ciało turystki, która spadła z półki skalnej podczas robienia zdjęć. Kobieta wybrała się na...

zobacz więcej

Jak podaje IMGW, w części województwa zachodniopomorskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, a w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami wystąpią też burze.

Z kolei w części województwa podkarpackiego mogą wystąpić opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, miejscami wynoszące od 30 mm do 50 mm. Początkowo występować będą także burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy jest też grad.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W związku z tym IMGW radzi, aby dostosować swoje plany do warunków pogodowych i śledzić komunikaty dotyczące pogody.

źródło:

Zobacz więcej