RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Warszawie i na Mazowszu. Raport 6.07 – najmniej zakażeń od dwóch miesięcy

Najmniejszy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem od początku maja (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
Najmniejszy dobowy przyrost zakażeń koronawirusem od początku maja (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Ponad 90 proc. odnotowanych minionej doby nowych zakażeń koronawirusem na Mazowszu przypada na Warszawę. Liczba potwierdzonych od początku epidemii infekcji SARS-CoV-2 w regionie wzrosła do 5169 i była w niedzielę najniższa od ponad dwóch miesięcy. Od soboty nie przybyło śmiertelnych ofiar Covid-19.

Koronawirus w Hiszpanii: Brakuje nawet kilkunastu tysięcy lekarzy

Hiszpańska Izba Lekarska (CGCOM) ogłosiła, że publiczna służba zdrowia w tym kraju potrzebuje od 6 tys. do 12 tys. nowych lekarzy przed...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Ostatni raz niższy dobowy przyrost infekcji odnotowano w województwie mazowieckim 4 maja, gdy było to 12 nowych przypadków Covid-19. W niedzielę potwierdzono 17 nowych zakażeń, z czego 16 w Warszawie. Dzień wcześniej Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informowała o 28 kolejnych przypadkach.

Liczba zakażonych nowym koronawirusem w województwie mazowieckim wzrosła tym samym do 5169, w samej stolicy – do 1677.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje także, że minionej doby nie odnotowano zgonów związanych z Covid-19. Choć pod względem liczby zakażeń na czele statystyk w Polsce znajduje się województwo śląskie, to w dalszym ciągu na Mazowszu odnotowano najwięcej przypadków śmiertelnych – 346, w stosunku do 341.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia (dane przekazane w niedzielę), w skali kraju liczba zakażonych wzrosła do 35 950 osób. Od początku epidemii odnotowano 1 517 przypadków śmiertelnych (wzrost o pięć minionej doby).

Do tej pory na Mazowszu odnotowano łącznie 2658 ozdrowieńców, co oznacza, że w niedzielę kolejne siedem osób pokonało Covid-19.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie poinformowała, że kwarantanną domową objęto 18 199 osób, nadzorem epidemiologicznym – 1745. Z podejrzeniem zakażenia koronawirusem w szpitalach na Mazowszu przebywa 336 pacjentów, z czego 48 trafiło do nich w ciągu ostatniej doby.

źródło:
Zobacz więcej