RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wodociągowcy pompowali dla Franka. Dla chorego chłopca trzeba uzbierać 10 mln zł

Dla Franka Kępy ze Szczecina pompowali pracownicy Wodociągów Zachodniopomorskich. Włączyli się w akcję pomocy, po tym jak zostali zgłoszeni przez Powiatowy Urząd Pracy w Goleniowie. Informację o akcji otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

Redakcja portalu tvp.info pompuje w #GaszynChallenge. WIDEO

Gdy redakcja portalu tvp.info została nominowana do akcji charytatywnej #GaszynChallenge, niezwłocznie zakasaliśmy rękawy i zaczęliśmy robić...

zobacz więcej

Rozgrzewkę przed pompowaniem pompek poprowadziła Zuzanna Łaptuta, mistrzyni boksu tajskiego ze Stargardu. Uzyskane pieniądze zostały przekazane na konto wskazane przez rodzinę. Dla małego Franka Kępy ze Szczecina, chorego na rdzeniowy zanik mięśni, ciężką i rzadką chorobę genetyczną trzeba uzbierać 10 milionów złotych. Terapia genowa jest wykonywana w USA.

Akcję rozpoczął Marcin Topór, strażak z OSP Gaszyn w gminie Wieluń. Zaczęła się od chorego na SMA Wojtusia, dziś w ten sposób uczestniczy wyzwania wspierają kolejne chore dzieci.

Zasady wyzwania są bardzo proste: nominowani muszą wykonać 10 pompek lub przysiadów, wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego na SMA dziecka i nominować kolejne osoby, które mają 48 godzin na powtórzenie tego samego zadania.

W charytatywną zabawę włączyło się już wiele osób, firm i instytucji - dla Frania pompowało już ponad 2 tysiące osób.

źródło:
Zobacz więcej