RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Oficjalne zaproszenie władz Łodzi na spotkanie z kandydatem KO. „To skandal”

Urząd zapewnia, że o wizycie Andrzeja Dudy również poinformuje (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
Urząd zapewnia, że o wizycie Andrzeja Dudy również poinformuje (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Na oficjalnej stronie urzędu miasta na Facebooku, przed piątkowym wiecem kandydata KO na ul. Piotrkowskiej w Łodzi, umieszczono zaproszenie na spotkanie z Rafałem Trzaskowskim. Na profilach internetowych łódzkich polityków zawrzało. Mówi się o aferze i złamaniu prawa wyborczego.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Politycy PiS umieszczenie w internetowej witrynie Urzędu Miasta w Łodzi zaproszenia na wiec Trzaskowskiego określili mianem skandalu. We wpisie zastrzeżono, że magistrat poda także informację o spotkaniu Andrzeja Dudy z mieszkańcami, jeśli taką otrzyma.Wśród różnych opinii łodzian radny PiS Sebastian Bulak, na swoim profilu portalu FB, umieścił zdjęcie Hanny Zdanowskiej z Rafałem Trzaskowskim idących ulicą Piotrkowską oraz wpis, w którym ocenił, że „ci ludzie nie potrafią zorganizować nawet wiecu poparcia bez wpadek i nielegalnych działań promocyjnych, a chcą organizować życie Polakom”.„To po prostu skandal. Ohydne i obrzydliwe jest wykorzystywanie Urzędu Miasta Łodzi do prowadzenia kampanii wyborczej” - komentował zaproszenie na portalu internetowym „Dziennika Łódzkiego” radny Bulak.

„Prawda” według Trzaskowskiego: Nitras dbał, by Kaleta nie osunął się ze schodów

Poseł KO Sławomir Nitras, chcąc uniemożliwić udział w konferencji Rafała Trzaskowskiego posłom PiS Jackowi Ozdobie i Sebastianowi Kalecie, zaczął...

zobacz więcej

Z kolei rzecznik prezydent Zdanowskiej Marcin Masłowski, także cytowany przez portal dzienniklodzki.pl, powiedział, że informację o wiecu potraktowano informacyjnie.

„Na fanpage'u Łodzi pojawiła się nie tylko informacja o spotkaniu z kandydatem, ale także relacja ze spotkania z mieszkańcami. Dokładnie takie same, co do treści i formy, informacje pojawią się z okazji wizyty w naszym mieście Andrzeja Dudy. Co więcej, taką informację przekazaliśmy do sztabu pana prezydenta. Działania te mają charakter wyłącznie informacyjny i są realizowane w ramach kampanii profrekwencyjnej” – zapewniał Masłowski.

Politycy PiS nie wykluczają, że w niedzielę lub w poniedziałek o całej sprawie powiadomią prokuraturę i przedstawicieli organów nadzorujących wybory prezydenckie na terenie Łodzi, a także PKW.

Rafałowi Trzaskowskiemu podczas piątkowego wiecu towarzyszyli m.in. urzędnicy wyższego szczebla łódzkiego magistratu, a także parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej z całej Polski, łódzcy posłowie i senatorowie oraz lokalni radni KO.

źródło:
Zobacz więcej