RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Brazylia: ponad 1,5 mln osób zakażonych koronawirusem

Rdzenni mieszkańcy grup etnicznych Ye'kuana i Yanomami przybywają do specjalnego batalionu granicznego, aby otrzymać pomoc medyczną od sił zbrojnych (fot. 	PAP/EPA/Joedson Alves)
Rdzenni mieszkańcy grup etnicznych Ye'kuana i Yanomami przybywają do specjalnego batalionu granicznego, aby otrzymać pomoc medyczną od sił zbrojnych (fot. PAP/EPA/Joedson Alves)

Najnowsze

Popularne

W ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło w Brazylii 1091 osób – poinformował w sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia tego kraju. W tym czasie liczba zainfekowanych koronawirusem wzrosła o 37 923.

Koronawirus w Brazylii. 1290 zgonów na Covid-19 w ciągu doby

W Brazylii nadal utrzymuje się wzrost liczby zgonów i nowych infekcji koronawirusem. Ministerstwo zdrowia Brazylii poinformowało w piątek...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W sumie od początku pandemii na Covid-19 zmarło w Brazylii 64 265 osób. Łączna liczba zakażonych koronawirusem w tym kraju przekroczyła 1,5 miliona.

Brazylia zajmuje drugie miejsce, za Stanami Zjednoczonymi, zarówno pod względem liczby zachorowań, jak i zgonów na COVID-19.

Według wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji w Brazylii jest znacznie wyższa. Niektórzy z nich oceniają, że sięga nawet 10 mln.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej