RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zbezczeszczono pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. „Bezsilna wściekłość”

W Stargardzie doszło do zbezczeszczenia pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Niezidentyfikowani sprawcy z premedytacją wywrócili jedną z kamiennych donic. – Widać, że to jakaś taka bezsilna wściekłość – powiedział TVP3 Szczecin poseł PiS Michał Jach. Sprawą zajęła się policja.

Znieważenie pomnika ofiar smoleńskich. Mężczyzna wszedł na monument

Podczas składania kwiatów przed Pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej doszło do incydentu. Mężczyzna wszedł na monument i zaczął krzyczeć w stronę...

zobacz więcej

– Ok. 19 otrzymałem telefon, że nastąpiło zbezczeszczenie pomnika. Wsiadłem w samochód, przyjechałem, powiadomiłem policję. Okazało się, że łobuzy, bandyterka przewróciła jeden z wazonów z kwiatami – mówi Jach.

– Widać, że to jakaś taka bezsilna wściekłość – dodaje.

Ustalamy okoliczności, w jakich doszło do wywrócenia donicy stojącej przy pomniku ofiar katastrofy smoleńskiej – poinformował w sobotę wieczorem podkomisarz Krzysztof Wojsznarowicz ze stargardzkiej policji. Jak dodał, funkcjonariusze otrzymali w tej sprawie zawiadomienie.

Wojsznarowicz pytany o szczegóły powiedział, że policja nie udziela więcej informacji w tej sprawie.

Pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej znajduje się przy ul. Prezydentów RP Lecha Kaczyńskiego i Ryszarda Kaczorowskiego. Został poświęcony w styczniu 2014 r.

źródło:
Zobacz więcej