RAPORT

Pogarda

Opozycja może stracić władzę w sejmiku lubuskim

Sejmik wojewódzki w Zielonej Górze (fot. lubuskie.pl)
Sejmik wojewódzki w Zielonej Górze (fot. lubuskie.pl)

Najnowsze

Popularne

W lubuskim sejmiku powstał nowy klub: Lubuskie Samorządowe. Po tym jak dołączył do niego radny Edward Fedko, rządząca koalicja KO, PSL i SLD straciła w Sejmiku większość - podaje gazetalubuska.pl. Jak twierdzi radny Bezpartyjnych Samorządowców Łukasz Mejza, jest to „koalicja zmęczonych ludzi”. Jeśli nowy klub wejdzie w przymierze z radnymi PiS, rządząca sejmikiem koalicja straci władzę.

Nitras znowu agresywny. Sztabowiec kandydata KO zaatakował starszego mężczyznę

Sławomir Nitras wyrwał trąbkę jednemu z przeciwników Rafała Trzaskowskiego. Do sytuacji doszło na wiecu kandydata PO. Agresywne zachowanie posła PO...

zobacz więcej

Dotychczasowa radna PSL Wioletta Haręźlak oraz Beata Kulczycka i Aleksandra Mrozek z KO postanowiły odejść ze swoich klubów i powołać nowy – Samorządowe Lubuskie. Przyczyną takiej sytuacji mają być trudności we współpracy z zarządem województwa i marszałek Elżbietą Polak. Zarząd – zdaniem radnych – traktuje Sejmik przedmiotowo. Sami radni mają służyć wyłącznie jako „maszynki do głosowania”.

– Człowiek w pewnym momencie mówi: stop! Nie ma zgody na takie traktowanie, nie ma zgody na taką pracę w samorządzie, chcę innych standardów i będę o nie walczyła – twierdzi Haręźlak.

Radne apelowały, by zarząd województwa bardziej skupił się na potrzebach mieszkańców, a mniej na polityce.

W czasie ostatniego posiedzenia Sejmiku z KO wyszedł również Edward Fedko. Radny zdecydował się przystąpić do nowego klubu.

Jak się okazuje, jeśli Samorządowe Lubuskie zdecydowałoby się na współpracę z Bezpartyjnymi Samorządowcami oraz PiS, to taka koalicja miałaby w Sejmiku większość (16 na 30 głosów). Do odwołania marszałek Polak brakowałoby wtedy dwóch głosów – podaje portal. Jak podaje portal, coraz głośniej mówi się o zbliżeniu lubuskich Bezpartyjnych Samorządowców do PiS.

– Rozmawiałem m.in. z panem Gowinem o możliwych zmianach w Lubuskiem. Sytuacja jest dynamiczna – mówi Mejza.

– Uważam, że już najwyższy czas na zamianę zarządu województwa. KO – PSL – SLD to koalicja zmęczonych ludzi, którzy nie rozumieją otaczającej ich rzeczywistości. To są osoby skupione na zajmowaniu kolejnych stołków, a nie rozwoju naszego województwa. Mentalnie bliżej im do epoki kamienia łupanego, a nie do obecnych czasów epoki krzemu – dodaje.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej