RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Afrykarium od kuchni. Nietypowa ścieżka zwiedzania oceanarium [GALERIA]

Afrykarium to pierwsze w Polsce oceanarium i jedna z największych atrakcji turystycznych w kraju (fot. Twoje Info)
Afrykarium to pierwsze w Polsce oceanarium i jedna z największych atrakcji turystycznych w kraju (fot. Twoje Info)

Afrykarium we wrocławskim zoo, to pierwsze w Polsce oceanarium i jedna z największych atrakcji turystycznych w kraju. Od najbliższego poniedziałku, każdy będzie mógł poznać to miejsce od kuchni. Informację o planowanych atrakcjach dla zwiedzających otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

Biała borówka czarna. Smakuje równie dobrze

Z nietypową rośliną zetknęli się leśnicy z Nadleśnictwa Bolewice (RDLP Szczecin). Na ich terenie występuje... biała czarna borówka. Informację...

zobacz więcej

Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z ogólnymi danymi technicznymi budynku oraz dowiedzieć się o innowacyjnej konstrukcji dachu. W połowie trasy zwiedzający zejdą dwa piętra pod ziemię by poznać „fabrykę wody”. To tu wrocławska „kranówka” zamieniana jest w wodę morską czy słodkowodną z jezior Tanganika i Malawi.

Pod ziemią znajduje się również kuchnia dla zwierząt morskich, gdzie zwiedzający poznają tajniki ich diety. rekinów, płaszczek, kotików, czy pingwinów. W finale zwiedzania wszystkich czeka karmienie rekinów czy płaszczek, oczywiście przez ich opiekunów.

Zwiedzanie zapleczy odbywać się będzie w małych, 10-osobowych grupach, tylko trzy razy w tygodniu o 12:15 – w poniedziałki, środy i piątki, czyli w dni pokazowych karmień płaszczek i rekinów.

Więcej na: http://zoo.wroclaw.pl/pl/wakacje-2020.html


źródło:
Zobacz więcej