RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Precz z kaczorem!”, „Polska bez Kaczyńskiego”. Język nienawiści na wiecu Trzaskowskiego

Kandydat KO mówi o Polsce „bez dzielenia nas”, nawołując jednocześnie do wykluczenia z niej Kaczyńskiego (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)

– Wyobraźcie sobie Polskę bez Jarosława Kaczyńskiego – mówił na wiecu w Kaliszu kandydat KO Rafał Trzaskowski. Kiedy tłum skandował: „Precz z kaczorem!” – uśmiechał się. Chwilę wcześniej jednak prosił o to, by uczestnicy zgromadzenia „wyobrazili sobie” Polskę „bez nienawiści” i „dzielenia nas”.

Kandydat PO: Mam dosyć liberalne poglądy jak na Platformę

O tej wypowiedzi Rafał Trzaskowski zapewne chciałby zapomnieć. Dziennikarz tygodnika „Niedziela”, Artur Stelmasiak przypomniał słowa polityka z...

zobacz więcej

Jeden z użytkowników Twittera, posługujący się nickiem „John McRac”, zamieścił kompilację wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego z dzisiejszego wystąpienia na wiecu w Kaliszu. Słyszymy, jak kandydat KO mówi o przeciwdziałaniu nienawiści, a jednocześnie sam deklaruje, że chce „Polski bez Kaczyńskiego”.

– Wyobraźcie sobie, że budzimy się w poniedziałek, już po ogłoszeniu wyników wyborów i rozglądamy się (…), nie ma nienawiści, nie ma dzielenia nas – mówił Trzaskowski.

Z tłumu słychać było okrzyki: „Precz z kaczorem!”.

Sam Trzaskowski uśmiechał się, słuchając tych okrzyków.

– Wyobraźcie sobie Polskę bez Jarosława Kaczyńskiego (…) bez tej zaciętej twarzy, bez próby dzielenia nas bez przerwy – mówił.

źródło:
Zobacz więcej