RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ziobro o Funduszu Sprawiedliwości: Niesie pomoc w wielu miejscach w Polsce

Fundusz Sprawiedliwości niesie pomoc w bardzo wielu miejscach w Polsce; nie wszystkim się to podoba, ale póki jest rząd Zjednoczonej Prawicy, a prezydent Andrzej Duda będzie nas wspierał, będziemy służyć mieszkańcom – powiedział w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Premier Morawiecki: Nasi przeciwnicy posługują się manipulacją i kłamstwem

Podczas wiecu poparcia dla Andrzeja Dudy w Olsztynie premier Mateusz Morawiecki powiedział, że przeciwnicy polityczni posługują się manipulacją i...

zobacz więcej

TEKST: CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Szereg szpitali woj. łódzkiego będzie otrzymywało dalsze wsparcie w ramach przeciwdziałania sytuacji pandemicznej i przyjmuję z satysfakcją, że możemy zakupywać za pieniądze pochodzące od skazanych nowoczesny sprzęt diagnostyczny dla szeregu szpitali – powiedział Ziobro podczas sobotniej konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie).

Jak przypomniał, w piątek był na Podkarpaciu, gdzie w ramach pomocy z Funduszu Sprawiedliwości tamtejsze ochotnicze straże pożarne zostały wsparte 50 pompami.

– Również w woj. łódzkim przekazaliśmy już łącznie kilkanaście mln zł przede wszystkim ochotniczym strażom pożarnym, w wielu miejscach zostały już zakupione wozy strażackie – dodał minister.

– Sądzę, że tak przeznaczona pomoc z tego Funduszu jest najlepiej wydana i trudno sobie wyobrazić lepsze przeznaczenie środków pochodzących od osób skazanych, choć nie wszystkim się to podoba – ocenił szef MS.

Jak zaznaczył, „Platforma Obywatelska i jej całe środowisko konsekwentnie krytykuje takie działanie Funduszu, ale myślę, że nie będzie mogła tego zmienić”. – Póki żyje rząd Zjednoczonej Prawicy, póki prezydent Andrzej Duda będzie wspierał nasz Fundusz, będziemy starali się służyć mieszkańcom wielu miejsc w Polsce i pomagać na tyle, na ile jest to możliwe – zapowiedział Ziobro.

źródło:

Zobacz więcej