RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent odpowiedział dziennikarzowi w sprawie związków jednopłciowych

Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami w Wałbrzychu (foto. PAP/Sebastian Borowski)

Prezydent Andrzej Duda chce umieszczenia w konstytucji zapisu zakazującego adopcji przez pary jednopłciowe. Tej inicjatywy nie zrozumiał publicysta, Rafał Otoka Frąckiewicz, który – jak należy domniemywać – uważał, że w polskiej konstytucji nie ma przyzwolenia na związki jednopłciowe. „A widział Pan gdzieś w niej zakaz pozostawania w faktycznym pożyciu z osobą tej samej płci?” – odpisał prezydent.

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne a konstytucja. Prezydent zapowiada zmiany

W polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku...

zobacz więcej

– W polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym – powiedział w sobotę, w Szczawnie-Zdroju Andrzej Duda. Zapowiedział, że w poniedziałek podpiszę odpowiedni dokument wraz z prezydenckim projektem zmian w ustawie zasadniczej.

Prezydencką inicjatywę skomentował publicysta Rafał Otoka Frąckiewicz sugerując, że polska konstytucja nie reguluje sytuacji par jednopłciowych. Napisał Twitterze napisał: „Elo Panie @AndrzejDuda w naszej konstytucji istnieje przyzwolenie na związki jednopłciowe? Ciekawe...”

Na to pytanie prezydent Andrzej Duda odpowiedział. „A widział Pan gdzieś w niej zakaz pozostawania w faktycznym pożyciu z osobą tej samej płci? To, co ktoś robi prywatnie i kim żyje do jego sprawy i nikomu nic do tego”. Dodał jednocześnie, że zadaniem państwa jest „chronić dzieci, które ma pod swoją opieką, z uwagi na brak uprawnionych rodziców”. Tym samym prezydent potwierdził swój sprzeciw przeciw adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

źródło:
Zobacz więcej