RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Będą ataki na moją rodzinę

Jestem bezpardonowo atakowany i dochodzą do mnie informacje, że będą ataki na moją rodzinę. Proszę o wsparcie. Te wybory trzeba wygrać wbrew czarnej kampanii, tym brudom, które próbuje się wmawiać polskiemu społeczeństwu i uruchamiać - mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda: Nie zgadzam się, żeby Niemcy wybierali w Polsce prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podczas wiecu wyborczego w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) powiedział, że dzisiejsza publikacja gazety „Fakt”, dotycząca...

zobacz więcej

Podczas spotkania z mieszkańcami Wałbrzycha prezydent Duda powiedział, że jest od pewnego czasu „bezpardonowo atakowany”. Bez wątpienia jednym z tych ataków jest publikacja na łamach „Faktu” oraz wypowiedzi polityków opozycji w sprawie aktu ułaskawienia.

Prezydent skrócił zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej córki mężczyźnie skazanemu za przestępstwa seksualne wobec niej. Z wnioskiem o skrócenie zakazu wystąpiła pełnoletnia dziś córka i jej matka a poparła go Prokuratura Krajowa, kurator sądowy, Sąd Okręgowy i Sąd Apelacyjny w Gdańsku. Sam wyrok mężczyzna odbył w całości.

Mimo to dziennik „Fakt”,który jest częścią niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer zaatakował prezydenta. Zamieścił na okładce duże zdjęcie Andrzeja Dudy i precyzyjny opis molestowania seksualnego nieletniej. Wcześniej Magdalena Adamowicz oskarżyła prezydenta Andrzeja Dudę o to, że broni pedofilów. Napisała na Twitterze o „politycznej zgniliźnie”, starając się pokazać prezydenta jako obrońcę pedofilów, który w czasie kampanii spotyka się z dziećmi. Prezydenta wzięli w obronę internauci.

– Dochodzą też do mnie informacje, że będą ataki na moją rodzinę. Proszę państwa o wsparcie, dlatego że te wybory trzeba wygrać, wbrew tej czarnej kampanii, wbrew tym brudom, które próbuje się wmawiać polskiemu społeczeństwu i uruchamiać – powiedział prezydent w Wałbrzychu.

Duda zapewniał, że pełni funkcję prezydenta Rzeczypospolitej „odpowiedzialnie” dla polskiej rodziny, dla rozwoju państwa, i po to, „by strzec naszych wartości i naszej godności”.

Adamowicz o prezydencie otoczonym dziećmi na wiecu: Polityczna zgnilizna

Magdalena Adamowicz oskarżyła prezydenta Andrzeja Dudę o to, że broni pedofilów. Prezydent skrócił zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej córki...

zobacz więcej

– Pełnię tę funkcję by Polska stawała się bezpieczna, (...) sprawiedliwa, by były przestrzegane tutaj podstawowe prawa, by były przestrzegane także podstawowe prawa demokracji, a do tych praw należą rządy większości. Do prawa demokratycznego należą rządy większości – podkreślił.

Gwarantował, że będzie strzegł „wszystkich dotychczas uruchomionych i stworzonych programów” społecznych, a także wartości i godności. Zapewniał, że będzie „umacniał sojusze, w których jesteśmy” oraz „naszą pozycję w Unii Europejskiej, jako państwa stowarzyszonego, ale narodowego, które ma swoją godność i swoją historię, z której jest dumne”.

– Jesteśmy państwem, gdzie społeczeństwo dokładnie rozumie, że jest częścią Europy chrześcijańskiej od ponad 1050 lat, mamy w związku z tym swoją tradycję mamy swoją godność i mamy, także i dla Europy, swoje wielkie zasługi – dodał.

źródło:
Zobacz więcej