RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Poseł PO atakuje „Wiadomości” TVP i kłamie

Michał Szczerba luźno podchodząc do faktów z „Faktu” zaatakował Telewizję Polską (fot. PAP/Piotr Nowak)

„Kolejny dowód na to, że ta partia zagraża wolności słowa i niezależności mediów w Polsce” – ocenia wpis posła PO Michała Szczerby szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. Polityk Platformy w mediach społecznościowych zaatakował dziennikarzy „Wiadomości” TVP zarzucając, że „poprawili” słynną już okładkę „Faktu”. Chodziło o jej fragment dotyczący bonu turystycznego. Szczerba nie zwrócił jednak uwagi, że w piątek dziennik opublikował dwie różne wersje swojej „jedynki”.

Skandaliczna okładka z prezydentem Dudą. Kierownictwo „Faktu” się tłumaczy

Duże zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy i precyzyjny opis molestowania seksualnego nieletniej – to w skrócie opis głośnej okładki piątkowego wydania...

zobacz więcej

„TVPiS (jak polityk określił Telewizję Polską – red.) zmieniło okładkę Faktu” – zaalarmował poseł PO na Twitterze. Michał Szczerba odniósł się do bonu turystycznego, który w piątek w jednym z artykułów opisywał dziennik.

Przypomnijmy – celem ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, której inicjatorem był prezydent Andrzej Duda jest wsparcie polskich rodzin oraz branży turystycznej, która szczególnie ucierpiała z powodu koronawirusa. Senatorowie zaproponowali, by świadczeniem objąć także seniorów oraz dzieci tych rodziców, którzy pracują za granicą. Jedna z poprawek zakładała też podniesienie jego wartości do 1 tys. zł, zamiast wcześniej przewidzianych 500 zł.

Michał Szczerba udostępnił screen opublikowany przez tvp.info na Twitterze, w którym znalazła się grafika pokazana w materiale „Wiadomości” TVP, na której przy materiale o bonie turystycznym wiadć kwotę 500 zł. Polityk zarzucił, że dziennikarze „poprawili” okładkę i dołączył do wpisu „jedynkę” „Faktu” z widoczną wartością 1 000 zł.

Poseł PO nie zwrócił uwagi, że dziennik najprawdopodobniej wypuścił dwie wersje swojej okładki. Ta mówiąca o 500 zł dostępna jest także na stronach branżowego portalu press.pl, który publikuje pierwsze strony gazet.


Źródło: press.pl

„Kolejny kłamliwy atak polityka PO na dziennikarzy TVP. Kolejny dowód na to, że ta partia zagraża wolności słowa i niezależności mediów w Polsce” – skomentował szef TAI Jarosław Olechowski.

Do sprawy odniósł się także jeden z autorów materiału „Wiadomości”, dziennikarz TVP Marcin Tulicki, który wezwał polityka PO do przeprosin za „kłamstwa niegodne posła RP”. Na dowód dołączył sfilmowaną okładkę tabloidu, która wyraźnie pokazuje wersję z wartością 500 zł.

„Panie Szczerba, wiem, że to nie w Waszym stylu, ale żądam przeprosin. Choć raz wyjdźcie z roli kłamczuszków w krótkich spodenkach” – zaapelował.

źródło:
Zobacz więcej