RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bosak: Nitras przekroczył granice. "Partia powinna go co najmniej zawiesić"

Poseł Nitras zablokował wiceministra Kaletę w oczyszczalni Czajka. Przetrzymywał go ręką w okolicach brzucha (foto. PAP/Paweł Supernak)
Poseł Nitras zablokował wiceministra Kaletę w oczyszczalni Czajka. Przetrzymywał go ręką w okolicach brzucha (foto. PAP/Paweł Supernak)

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, kandydat w wyborach prezydenckich nazwał zachowanie sztabowca Trzaskowskiego Sławomira Nitrasa „agresją fizyczną”. „Poseł Nitras przekroczył granice. Jego partia powinna go co najmniej zawiesić” – napisał na Twitterze Bosak.

Wideo z napaści Nitrasa na Kaletę. „Żeby wpier*** się na konferencję, to trzeba umieć”

Poseł KO Sławomir Nitras, chcąc uniemożliwić udział w konferencji Rafała Trzaskowskiego posłom PiS Jackowi Ozdobie i Sebastianowi Kalecie, zaczął...

zobacz więcej

Wiceministrowie Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba udali się w ramach kontroli poselskiej do oczyszczalni Czajka. W tym miejscu zapowiedziano konferencję prasową prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który ubiega się o urząd prezydenta RP. Sztabowiec Trzaskowskiego poseł PO Sławomir Nitras zablokował wiceministra Kaletę na schodach. Przetrzymywał go ręką w okolicach brzucha i próbował siłą uniemożliwić przejście dalej.

Według Krzysztofa Bosaka agresja Nitrasa powinna spotkać się szybka, negatywną reakcją jego partii, Platformy Obywatelskiej. „Brak agresji fizycznej w wykonaniu polityków był czymś z czego dotychczas byłem dumny, mimo wszystkich wad polskiej polityki. Poseł Nitras przekroczył granice. Jego partia powinna go co najmniej zawiesić” – skomentował we wpisie poseł konfederacji.

Kandydat w wyborach prezydenckich zamieścił swój komentarz do opinii zastępcy redaktora naczelnego Rzeczpospolitej, Michała Szułdrzyńskiego, który pyta sztab Trzaskowskiego czy „już odniósł się do szarży posła Nitrasa”. ”Dotychczas w kampaniach obowiązywała zasada, by ręce trzymać przy sobie, ale może to już przeszłość i wybieramy bójki posłów tak jak na Wschodzie?” – napisał Szułdrzyński.

źródło:
Zobacz więcej