RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Japończycy otrzymają zupełnie inną wersję gry „Cyberpunk 2077”. Ocenzurowaną

Premiera gry ciągle się opóźnia (fot. Tomohiro Ohsumi/Getty Images)

Producent gry, firma CD Projekt Red, wydała oświadczenie, że opracowuje specjalną wersję dla obywateli Kraju Kwitnącej Wiśni. Skorygowane zostaną przede wszystkim sceny związane z nagością. Nie będzie też wyprutych wnętrzności i „przedmiotów w kształcie narządów płciowych”.

Każdy ma ją w domu. Podobno może nas ochronić przed kradzieżą auta

Funkcja bezkluczykowego otwierania aut na pewno robi wrażenie, jednak ma i swoje wady. Złodzieje samochodów włamują się m.in. przechwytując sygnał...

zobacz więcej

Nagie postacie nie znikną całkiem, ale otrzymają bieliznę. Animacja poranionych ciał zostanie złagodzona, choć „sam akt rozczłonkowania podczas walki nie zmienia się w żaden sposób”. „Obiekty w kształcie narządów płciowych” najprawdopodobniej wylecą – bo nie można ich ani ubrać, ani udawać, że są czymś innym niż są.

Łatwiej będzie przetworzyć obsceniczne billboardy i graffiti w scenach ulicznych „miejskiej dżungli Night City”. Co ciekawe, Japończycy nie mają nic przeciwko narkotykom, które również w tej grze występują.

Premiera gry ciągle się opóźnia. Najpierw przesunięto ją z 16 kwietnia 2020 na 17 września. 18 czerwca firma powiadomiła, że jednak będzie to 19 listopada 2020. Zwiastun gry możemy zobaczyć w serwisie YouTube, po wpisaniu tematu: „Cyberpunk 2077 – Official Trailer – The Gig”.

źródło:

Zobacz więcej