RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Morawiecki: Rząd stawia na zrównoważony rozwój kraju

Premier Tadeusz Morawiecki odwiedził mieszkańców Szczytna (fot. Twitter/Kancelaria Premiera)
Premier Tadeusz Morawiecki odwiedził mieszkańców Szczytna (fot. Twitter/Kancelaria Premiera)

– To jest nasz plan, żeby ośrodki w Polsce, takie jak Szczytno, tętniły życiem – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w tym mieście. Zapewnił, że rząd stawia na zrównoważony rozwój kraju, mający prowadzić do wzrostu gospodarczego. Z kolei na spotkaniu z mieszkańcami Olsztyna premier mówił, że przeciwnicy obozu rządzącego „posługują się przemysłem pogardy”.

Prezydent ogłosił Kartę Wolności w Sieci

Sprzeciw dla podatku od smartfonów, światłowód w każdym domu i budynku użyteczności publicznej, sprzeciw wobec ACTA2 i pełna cyfryzacja...

zobacz więcej

Premier, który odwiedził woj. warmińsko-mazurskie, zapowiedział, że dworzec w Szczytnie zostanie oddany do użytku po remoncie jeszcze w tym roku.Oprócz funkcji transportowych, będzie też pełnił funkcje komercyjne, tworzące centrum społeczne w tym mieście.

– To jest nasz plan, żeby ośrodki w Polsce, takie jak Szczytno, tętniły życiem – powiedział szef rządu. – Relacje mniejszych miast i większych, i najmniejszych muszą być rzeczywiste. Relacje gospodarcze są wielopłaszczyznowe, one muszą ze sobą współgrać i nie mogą być rozdzielone, tak jak w planie Budki, Trzaskowskiego. Rozwój polaryzacyjno-dyfuzyjny to jest rozwój Platformy Obywatelskiej, my stawiamy na rozwój zrównoważony – podkreślił premier.

Ocenił, że takich miejsc, gdzie odnawiane są obecnie dworce, są w polsce setki. – Mi na tym bardzo zależy, bo to jest dobry impuls, koło zamachowe do wzrostu gospodarczego – zapewnił.

– Cieszę się, że możemy tu, ze Szczytna tego typu programy przedstawiać i zachęcać samorządowców do korzystania z rządowego programu inwestycji lokalnych. Ten program dla każdego powiatu, każdej gminy, tak jak zainspirował go prezydent Andrzej Duda, bardzo dobrze przekłada się na perspektywy rozwojowe w każdym zakątku Polski – stwierdził szef rządu.

Premier wskazywał, że Polska potrzebuje małych, średnich i też tych największych inwestycji, wśród których wymienił przekop Mierzei Wiślanej.

źródło:

Zobacz więcej