RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Adopcja dzieci przez pary homoseksualne a konstytucja. Prezydent zapowiada zmiany

W polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym – w Szczawnie-Zdroju Andrzej Duda. Prezydent podkreślił, że w poniedziałek podpiszę odpowiedni dokument wraz z prezydenckim projektem zmian w ustawie zasadniczej.

Skandaliczna okładka z prezydentem Dudą. Kierownictwo „Faktu” się tłumaczy

Duże zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy i precyzyjny opis molestowania seksualnego nieletniej – to w skrócie opis głośnej okładki piątkowego wydania...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Zapowiedziany dokument wraz propozycją legislacyjną Andrzej Duda ma podpisać w poniedziałek. Prezydent podkreślił, że jest to ważny element ochrony praw dziecka i zarazem wypełnienie i dopełnienie pełni praw konstytucyjnych.

– Zdecydowałem się taki zapis złożyć, aby na zawsze przeciąć dyskusję na ten temat, bo jeżeli to będzie wprost zapisane w konstytucji to te emocje wokół tego się zakończą. Będzie jasno powiedziane, że jest to niedopuszczalne i wówczas nie będzie już trzeba dyskutować wolno, czy nie (...) Polska konstytucja będzie to jednoznacznie przesadzała i to na zawsze, w moim przekonaniu, przetnie spory polityczne nad tą kwestią – wyjaśnił prezydent.

Andrzej Duda wyraził przekonanie, że jego inicjatywa znajdzie szerokie poparcie u parlamentarzystów – nie tylko u posłów Zjednoczonej Prawicy, ale także Konfederacji, Polskiego Stronnictwa Ludowego i części posłów Koalicji Obywatelskiej.

W Szczawnie-Zdroju ubiegający się o reelekcję prezydent podkreślił, że jego deklaracją jest dbałość i utrzymanie wszystkich programów, które dotychczas zostały skierowane do rodziny i które dzisiaj wspierają rodziny w jej codziennym funkcjonowaniu.

– A te programy to jest właśnie dorobek ostatnich pięciu lat – to program 500 plus, to 300 plus, to także wszystko to, co zostało zrobione dla młodzieży, zwolnienie z podatku dochodowego osób do 26 roku życia, to także działania dla seniorów, a więc 13 emerytura, godziwa waloryzacja – wyliczał Duda.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej