RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prognoza pogody na weekend. Czy będzie potrzebny parasol?

Przed nami ciepły weekend (fot. pixabay.com/renategranade0)

W sobotę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na termometrach maksymalnie od 22 st. na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 27 st. W niedzielę podobnie, dodatkowo w centrum i na północy przelotne opady deszczu. Temperatura od 24 st. do 28 st, chłodniej w górach.

Już dziś w TVP1 premiera serialu „La Bandida”

W TVP1 o godz. 20.35 będzie miała miejsce premiera meksykańskiej telenoweli „La Bandida”. Serial oparty jest na prawdziwej historii Gracieli Olmos,...

zobacz więcej

W sobotę na południu i w centrum kraju dostrzegalne będą zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze oraz w Karpatach zachmurzenie duże i tam przelotne opady deszczu.

Na termometrach maksymalnie od 22 st. na Pomorzu i Suwalszczyźnie do 27 st. na Dolnym Śląsku; nad morzem i w rejonach podgórskich od 20 st. do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, tylko na południowym wschodzie małe.

Mężczyzna wpadł do kanału, kotka sprowadziła pomoc

Staruszek wpadł do kanału nawadniającego w japońskim mieście Toyama. Odnaleziono go dzięki postawie jego kotki Koko.

zobacz więcej

Temperatura minimalna od 13 st. do 17 st.; w rejonach podgórskich i gdzieniegdzie na Lubelszczyźnie około 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu dość silny i porywisty, południowo-zachodni. Na Śnieżce wiatr w porywach do 60 km/h.

W niedzielę na południu kraju zachmurzenie małe, w centrum i na północy umiarkowane i duże, tam też przelotne opady deszczu.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 24 st. do 28 st.; nad morzem, na Pomorzu oraz w rejonach podgórskich Karpat od 20 st. do 23 st. Wiatr na ogół umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, na północy kraju porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, a na Śnieżce do 70 km/h.

źródło:

Zobacz więcej