RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trump: Trwa próba wymazania naszej historii

Ameryka stoi w obliczu wielkiego zagrożenia (fot. Chip Somodevilla/Getty Images)

Podczas przemówienia przy pomniku Mount Rushmore w Dakocie Południowej prezydent Donald Trump ostro skrytykował przypadki dewastowania pomników, do których dochodzi w ostatnich tygodniach w USA. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że jest to celowa kampania wymazania historii przez radykalną lewicę.

„Pozdrowienia z USA – z trzeciego świata”. Zniszczony pomnik Pułaskiego, zdewastowane miasta [WIDEO]

„Pozdrowienia z USA – z trzeciego świata” – mail tej treści przesłał na platformę Twoje Info internauta zza oceanu, który przekazał również zdjęcia...

zobacz więcej

Występując na tle góry Mount Rushmore z wyrytymi w granicie twarzami czterech prezydentów USA, Donald Trumpprzekonywał, że Ameryka stoi w obliczu wielkiego zagrożenia.

– Nasz naród jest świadkiem bezlitosnej kampanii wymazywania naszej historii, szkalowania bohaterów, zniszczenia wartości i indoktrynacji naszych dzieci – mówił amerykański prezydent. Oświadczył, że nie pozwoli na niszczenie pomników i narzucanie przez lewicę swojej ideologii.

– To nowy skrajnie lewicowy faszyzm, który domaga się całkowitego posłuszeństwa – dodał. Donald Trump przekonywał, że środowiska skrajnie lewicowe starają się narzucić innym swoją ideologię. – Nie damy się zastraszyć przez złych ludzi, tak się nie stanie – zapewnił.

Po wystąpieniu prezydenta USA odbył się trwający niemal pól godziny pokaz sztucznych ogni z okazji przypadającego właśnie Dnia Niepodległości.

źródło:
Zobacz więcej