RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus w Brazylii. 1290 zgonów na Covid-19 w ciągu doby

Lekarze z sił zbrojnych przeprowadzają szybkie testy COVID-19 u rdzennych mieszkańców Yanomami w regionie Waikas w Auaris w Brazylii (fot. PAP/EPA/Joedson Alves)
Lekarze z sił zbrojnych przeprowadzają szybkie testy COVID-19 u rdzennych mieszkańców Yanomami w regionie Waikas w Auaris w Brazylii (fot. PAP/EPA/Joedson Alves)

W Brazylii nadal utrzymuje się wzrost liczby zgonów i nowych infekcji koronawirusem. Ministerstwo zdrowia Brazylii poinformowało w piątek wieczorem, w dobowym raporcie, o 1290 zgonach na Covid-19 i 42 223 kolejnych przypadkach zakażeń koronawirusem.

Brazylia: największa liczba ozdrowieńców na świecie

Brazylia wyprzedziła Stany Zjednoczone i stała się pierwszym krajem na świecie o największej liczbie osób wyleczonych z Covid-19 - informuje...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W Brazylii utrzymuje się znaczny wzrost liczby nowych zgonów wywołanych Covid-19. Ministerstwo zdrowia tego kraju podało w piątek wieczorem, że w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 1290 osób zakażonych koronawirusem, dobę wcześniej było 1252 zgonów.

W sumie od początku pandemii na Covid-19 zmarło 63 174 osób, dobę wcześniej zgonów było 61 884. W ciągu minionej doby stwierdzono także 42 223 nowych przypadków zakażeń, znacznie mniej niż dobę wcześniej: 48 105 przypadków zakażenia.

Tym samym ogólna liczba osób zainfekowanych wynosi 1 539 081, przez co Brazylia pod tym względem jest druga na świecie, po Stanach Zjednoczonych.

Według wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji w Brazylii jest znacznie wyższa. Niektórzy z nich oceniają, że prawdziwa liczba zakażonych może wynosić nawet ok. 10 mln.

źródło:

Zobacz więcej