RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kolejny rekord zachorowań w USA. Ponad 57 tys. zakażeń Covid-19 w ciągu doby

W USA w ciągu doby odnotowano ponad 57 tys. nowych zakażeń Covid-19 (fot. PAP/EPA/CRISTOBAL HERRERA)

Stany Zjednoczone odnotowały w piątek, według danych z uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, 57 683 nowych przypadków infekcji z powodu koronawirusa, co stanowi rekordowy poziom od początku pandemii.

WHO: Najwięcej aktywnych zakażeń koronawirusem w USA, Rosji i Brazylii

Najwięcej aktywnych zakażeń wywołanych przez koronawirusa SARS-CoV-2 jest obecnie w USA, Rosji i Brazylii. W Europie Zachodniej sytuacja...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W przeddzień amerykańskiego święta narodowego kraj odnotował, według tego samego źródła, 728 nowych zgonów z powodu Covid-19, co daje łączną liczbę zgonów 129 405.

Stany Zjednoczone, jak dotąd kraj najbardziej dotknięty chorobą na świecie, wykryły u swoich obywateli prawie 2,8 miliona przypadków choroby.

Na południu i zachodzie terytorium wybuchła epidemia, która "zagraża całemu krajowi", twierdzi Anthony Fauci, dyrektor American Institute of Infectious Diseases.

Wiele stanów musiało wstrzymać proces uwalniania gospodarki, a nawet wycofać się, pospiesznie zamykając firmy, bary i plaże. A republikański gubernator Teksasu ogłosił, że noszenie maski będzie teraz obowiązkowe w miejscach publicznych.

źródło:

Zobacz więcej