Bosak: Nie wierzę w nawrócenie Trzaskowskiego

Krzysztof Bosak powiedział, że będzie głosować „na mniejsze zło” (fot. Filip Radwanski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

– Nie do końca wierzę w nawrócenie Rafała Trzaskowskiego – mówił w piątek poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, kandydat w wyborach prezydenckich. Zapewnił, że wyborcy Konfederacji doskonale radzą sobie z interpretacją sytuacji politycznej, „bez rad” byłego premiera Donalda Tuska.

Bosak: Sytuacja polityczna uspokoi się jak wygra Andrzej Duda

Sytuacja polityczna uspokoi się przy założeniu, że wygra Andrzej Duda. Jeżeli wygra Rafał Trzaskowski, to będą nas czekać wybory w Warszawie lub...

zobacz więcej

Kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zadeklarował w czwartek w TVN24, że „pójdzie na Marsz Niepodległości, kiedy będzie absolutna gwarancja, że będzie to marsz, który nie będzie wykorzystywany politycznie”.

O te słowa Trzaskowskiego Bosak był pytany na antenie Polsat News. – Powinienem powiedzieć, że się cieszę z nawrócenia, ale prawda jest taka, że nie do końca w to nawrócenie wierzę – ocenił.

– Pamiętam, kiedy Rafał Trzaskowski już był prezydentem Warszawy i zakazywał zdaje się, że Marszu Powstania Warszawskiego, w którym szedłem. Pamiętam też jego postawę, kiedy były Marsze Niepodległości i jego poprzedniczki pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, która nadużyła przepisy, bo później przegrała w sądzie, i rozwiązywała Marsz Niepodległości czy zakazywała go w roku 2018 lub 2019 – mówił.

Bosak w mocnych słowach odpowiada na rady Tuska

To kontynuacja wzajemnego straszenia PiS-em przez Platformę i Platformą przez PiS. Tego typu podejście odrzucamy w polityce – podkreślił poseł...

zobacz więcej

Dopytywany o „przemianę” Rafała Trzaskowskiego Bosak odpowiedział, że życzy mu, żeby został „konserwatystą, wolnościowcem, polskim patriotą i być może nawet narodowcem”. – Prawdopodobieństwo tej przemiany oceniam jako bardzo niewielkie – mówił.

Pytany z kolei, czy Trzaskowski nie jest polskim patriotą, odpowiedział, że patriotyzm można postrzegać bardzo różnie.

– Dla mnie jeśli jeździ się składać skargę za granicę na to, co się dzieje w naszym państwie, to jest sprzeczne z patriotyzmem – podkreślił. – Ja nawet, kiedy byłem niezadowolony z rządów Platformy Obywatelskiej, to szedłem na protesty przed gmachy rządowe, a nie jeździłem do Brukseli czy do ONZ – dodał.

źródło:
Zobacz więcej