RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ziobro: Niektóre media uczestniczą w sposób jawny w brudnej kampanii wyborczej

– Pan prezydent odpowiedział na prośby tych kobiet jako człowiek, okazując empatię i serce. Za to, w sposób niezwykle plugawy, kłamliwy i fałszywy jest atakowany przez sztab pana Trzaskowskiego i przez niektóre media, które uczestniczą w sposób jawny w tej, jakże brudnej kampanii wyborczej – tak minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro komentował w „Gościu Wiadomości”, okładkę dziennika „Fakt”, który zarzuca prezydentowi Andrzejowi Dudzie udzielenie na prośbę ofiar aktu łaski wobec mężczyzny skazanego m.in. za molestowanie seksualne córki.

Andrzej Duda: Nie zgadzam się, żeby Niemcy wybierali w Polsce prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podczas wiecu wyborczego w Bolesławcu (woj. dolnośląskie) powiedział, że dzisiejsza publikacja gazety „Fakt”, dotycząca...

zobacz więcej

Piątkowy dziennik „Fakt” opisał sprawę wykorzystywania seksualnego małoletniej dziewczynki przez jej ojca. Mężczyzna ten został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Jednak akt łaski dotyczył nie kwestii kary, którą pedofil odsiedział całą, a zakazu zbliżania do rodziny. Apelowały o to żona sprawcy i pokrzywdzona córka, obecnie już dorosła.

Zbigniew Ziobro ocenił, że opisana sprawa jest wykorzystywana przez sztab Rafała Trzaskowskiego, który manipuluje prawdą. Polityk podkreślał, że prezydent zareagował na wielokrotne prośby żony i córki skazanego.

– Prezydent okazał swoje serce i podjął decyzję korzystną dla tych kobiet. (…) Tymczasem sztab pana Trzaskowskiego wyciągnął tę sprawę, wbrew apelowi jednej z kobiet. Uderzając w prezydenta Andrzeja Dudę, krzywdzi te kobiety. Ma je za nic. Można powiedzieć, że w sensie psychologicznym, to ponowny gwałt na tych kobietach, dokonywany przez ludzi ze sztabu pana Trzaskowskiego w sposób cyniczny – mówił Ziobro.

Zdaniem ministra sprawiedliwości, prezydent Duda jest „w sposób niezwykle plugawy, kłamliwy i fałszywy atakowany przez sztab pana Trzaskowskiego i przez niektóre media, które uczestniczą w sposób jawny w tej, jakże brudnej kampanii wyborczej”. Ziobro stwierdził, że tego rodzaju publikacje fałszywie przedstawiają i sugerują niskie, rzekome intencje prezydenta.

– To jest przecież jakże skrajna hipokryzja ze strony tych środowisk medialnych, które w sposób świadomy uczestniczą w brudnej kampanii, stosując metody, które etycznie i moralnie są całkowicie nieakceptowalne. Musimy się poważnie zastanowić nad sytuacją mediów w Polsce. Nie możemy przejść nad tym do porządku dziennego. Mam nadzieję, że po kampanii prezydenckiej wyciągniemy wnioski – stwierdził minister.źródło:
Zobacz więcej