RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Neumann kpił z Orlenu i Kubicy, odpowiedziała mu rzeczniczka

Wg rzeczniczki Orlenu współpraca z Robertem Kubicą przyniosła koncernowi miliony złotych (fot. arch.PAP/Piotr Nowak)

„W ubiegłym sezonie 40 MILIONÓW poszło do teamu Kubicy w F1, gdzie zdobył 1 pkt. Kosztowna zabawa władzy” – napisał były szef klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann. Politykowi odpisała rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska. Jak przekonuje koncern, tzw. Efekt Kubicy przełożył się na ponad 110 mln zł wartości reklamowej.

Obajtek: Orlen za PO zarobił 2,9 mld, za PiS – 23 mld

Za czasów ośmiu lat rządów Platformy Obywatelskiej Orlen zarobił 2,9 mld zł, a za cztery lata rządów PiS-u – 23 mld zł – poinformował Daniel...

zobacz więcej

„Jak mówi PAD: nie chce on polityki napychania kieszeni warszawskiemu salonowi, tak zwanej »warszawce«, czyli grupie najbogatszych ludzi..... Dlatego w ubiegłym sezonie 40 MILIONÓW poszło do teamu Kubicy w F1, gdzie zdobył 1 pkt. Kosztowna zabawa władzy” – napisał na Twitterze Sławomir Neumann. Do wpisu dołączył zdjęcie prezydenta Andrzeja Dudy na tle baneru, na którym widać Roberta Kubicę promującego PKN Orlen.

Politykowi PO odpisała rzeczniczka Orlenu Joanna Zakrzewska. „Panie Pośle, mówi Pan o najbardziej efektywnym projekcie marketingowym w historii PKN Orlen, firmy której produkty dostępne są na ponad 100 rynkach. Polecamy uwadze poniższe dane” – napisała.

Zakrzewska udostępniła też wpis, w którym czytamy, że w 2019 r. marka koncernu widoczna była w globalnych transmisjach telewizyjnych przez ponad 250 godz., o wartości reklamowej przekraczającej 110 mln zł; oznaczało to sześciokrotny wzrost oglądalności F1 w Polsce.

źródło:
Zobacz więcej