RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzaskowski: Wiceministrowie muszą mieć zaproszenie, aby wejść do oczyszczalni „Czajka”

Rafał Trzaskowski twierdzi, że wiceministrowie Kaleta i Ozdoba muszę mieć formalną zgodę na wejście na teren oczyszczalni (fot. PAP/Paweł Supernak)

Zakaz wpuszczenia wiceministrów Sebastiana Kalety i Jacka Ozdoby do warszawskiej Oczyszczalni Ścieków „Czajka”, spowodowany był tym, iż nie mieli oni zaproszenia na konferencję prasową, a obiekt ten stanowi tzw. „infrastrukturę krytyczną” – stwierdził Rafał Trzaskowski w piątek, podczas spotkania z dziennikarzami w Łodzi.

Kanthak: Sławomir Nitras przedawkował tę kampanię

– Apelujemy do Rafała Trzaskowskiego, aby zrezygnował z usług Sławomira Nitrasa, aby się odciął z tego rodzaju praktyk. Mamy wrażenie, że Sławomir...

zobacz więcej

Dziennikarze pytali kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta o zdarzenie z czwartku. Wiceministrom Jackowi Ozdobie i Sebastianowi Kalecie uniemożliwiono tego dnia wejście na konferencję prasową Rafała Trzaskowskiego na terenie warszawskiej Oczyszczalni Ścieków „Czajka”.

– Przede wszystkim muszą mieć zaproszenie, aby wejść na „infrastrukturę strategiczną”. Czy my mamy dzisiaj w Polsce tego typu zwyczaj, że ministrowie zamiast pracować przychodzą na konferencje prasowe? To znaczy bawią się w reporterów, w dziennikarzy? Ja mam nadzieję, że zarówno pan minister Ozdoba, jak i pan minister Kaleta mają sporo roboty, bo jak nie, to znaczy, że ten rząd nic kompletnie nie robi – powiedział w piątek pytany o zajście Rafał Trzaskowski.

Kandydat KO na prezydenta zwrócił się bezpośrednio do wiceministra Jacka Ozdoby. – Naprawdę, niech się pan minister Ozdoba zajmie odpadami, a jak chce ze mną porozmawiać - znamy się świetnie - proszę się po prostu umówić na spotkanie. Najlepiej po wyborach, zaproszę do Kancelarii Prezydenckiej, będzie trzeba naprawdę sporo zrobić a propos odpadów, wtedy o tym porozmawiamy – zakończył łódzką konferencję prasową kandydat KO na prezydenta.

Zdaniem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, uniemożliwienie wiceministrowi Sebastianowi Kalecie wejścia na konferencję prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego pokazuje desperację po stronie jego sztabu. Zdaniem polityka, Nitras zastosował wobec Kalety przemoc fizyczną. Radosław Fogiel (PiS) zwrócił uwagę, że posłowie wykonujący swoje obowiązki maja prawo wejść do każdego obiektu samorządowego czy rządowego, bez specjalnych zezwoleń.

Poseł Sławomir Nitras w czwartek zablokował wiceministrowi sprawiedliwości Sebastianowi Kalecie możliwość wejścia na konferencję prasową prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, zorganizowaną w oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie. Gdy Kaleta zaczął wchodzić po wąskich metalowych schodach prowadzących na dach zbiorników retencyjnych, gdzie umieszczono mikrofony na potrzeby konferencji, podszedł do niego Nitras i złapał go wpół, mówiąc, że go nie wpuści. Kaleta ocenił, że Nitras naruszył jego nietykalność cielesną.

źródło:

Zobacz więcej