RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Z hukiem odeszła z Platformy. Teraz zdradza, na kogo odda głos

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski (fot. Mateusz Slodkowski/ Getty Images; Attila Husejnow/ Getty Images))
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski (fot. Mateusz Slodkowski/ Getty Images; Attila Husejnow/ Getty Images))

– W I turze glosowałam na Władysława Kosiniaka–Kamysza. Dzisiaj staję przed odpowiedzią na pytanie, jaką Polskę wybieram. Pełną hejtu i pogardy dla drugiego człowieka z innymi poglądami, czy w miarę stabilną – przyznaje Aleksandra Wasilewska, która kilka miesięcy temu opuściła PO. W rozmowie z portalem tvp.info zdradza, że Platforma wygra wybory dopiero wtedy, gdy przestanie gardzić słabszymi, którzy czasami nie radzą sobie tak dobrze jak inni.

Trzaskowski wypiera się Donalda Tuska. Dostał szybką odpowiedź

– Przecież to jego polityczny ojciec – powiedział o relacji Tuska i Trzaskowskiego senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski. W rozmowie...

zobacz więcej

Gdy szefowie Platformy Obywatelskiej postawili na Małgorzatę Kidawę-Błońską, Aleksandra Wasilewska alarmowała, że to zły wybór. Ponieważ nie udało się jej łatwo uciszyć, postanowiono się jej pozbyć. Dziś wszyscy wiemy, kto miał rację, bo „prawdziwa prezydent” ostatecznie potrzebowała „dublera”.

Oglądała pani ostatnie wywiady z Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim w konkurencyjnych stacjach? Jak je pani ocenia?

Bogdan Rymanowski rozmawiał z prezydentem RP Dudą, a Monika Olejnik czytała wcześniej przygotowane dla prezydenta Warszawy pytania. Wywiad z głową państwa był dla Dudy trudny, ale prawdziwy. Prezydent musiał zmierzyć się z problematyką, która dla żadnego polityka nie byłaby łatwa. Ale zmierzył się i nie bał się, mimo że został już tydzień do ciszy wyborczej. Utrzymał poziom.

A jak poradził sobie polityk Platformy Obywatelskiej?

Rafał Trzaskowski wypadł znacznie słabiej. Nie dlatego, że był słabo przygotowany. Po prostu ten pseudo wywiad był zwyczajną ustawką. Trzaskowski nie miał wyzwania, więc było to przewidywalne i nudne. Poniżej poziomu Trzaskowskiego.

Nitras poniesie konsekwencje za atak? Mamy odpowiedź członków komisji etyki

Sławomir Nitras nie chcąc wpuścić Sebastiana Kalety na konferencję Rafała Trzaskowskiego zaatakował go, złapał w pasie i używał wulgaryzmów. Czy...

zobacz więcej

Śledzi pani potyczki w tej kampanii. Jak ocenia pani burzę wokół tematu ułaskawienia mężczyzny skazanego w przeszłości za molestowanie?

Pamiętam sytuację wykorzystywania historii rodzinnej dziadka z Wehrmachtu premiera Donalda Tuska. Byłam wzburzona, gdyż uważam, że o człowieku nie świadczy pochodzenie i nie wolno przez taki pryzmat oceniać kogokolwiek. Jednak to, w jaki sposób zachował się sztab Platformy, przekroczyło wszelkie granice moralne. Nie wolno, pod żadnym pozorem, wykorzystywać do politycznej wojny nieszczęścia rodziny. Rodziny doświadczonej, pełnej traumy. Nikt z tych polityków, dzisiaj tak łatwo oceniających tę decyzję, nie myśli o emocjach i o bólu zwykłych ludzi. Politycy Platformy poczuli krew. I nie odpuszczą. To świadczy o skrajnym zepsuciu tego środowiska. Głosowałam na Władysława Kosiniaka-Kamysza właśnie po to, by nikt nigdy więcej nie toczył tak wstrętnej walki.

Sondaż: Andrzej Duda wygrywa II turę wyborów

Starający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zdobyłby w II turze wyborów 50,7 proc. głosów, pokonując tym samym kandydata KO Rafała...

zobacz więcej

Jak bardzo trzeba być cynikiem, by bronić sławnego i bogatego reżysera Polańskiego, a dręczyć zwyczajnych ludzi, próbujących poradzić sobie z bardzo trudnym problemem?

W ostatnich dniach dużo uwagi media poświęcają też agresywnej postawie bliskiego współpracownika Rafała Trzaskowskiego - Sławomira Nitrasa. Jak ocenia pani jego postawę?

To nie jest polityk, który utrzymuje klasę w zachowaniu, jakiej oczekuję od polityka. To jest bojówka PO. Wystawiany jest, by prowokować. Użycie siły wobec drugiego posła jest skandaliczne. Jeżeli to jest ta droga, by odzyskać władzę, to szkoda mi Polski.

Zdecydowanie wolałabym, aby Platforma przygotowała projekty reform - służby zdrowia czy sądownictwa. Posła Nitrasa zdecydowanie bym odsunęła od kamer. Krótko mówiąc kompromituje on Rafała Trzaskowskiego.

Z pewnością pójdzie pani zagłosować w II turze wyborów. Przy czyim nazwisku postawi pani krzyżyk?

„Niemiecki szmatławiec!” Burza wokół dziennika „Fakt”

„Hienami” i „rynsztokiem” politycy PiS nazywają dziennikarzy tabloidu „Fakt”, którzy zaatakowali prezydenta Andrzeja Dudę za spełnienie prośby...

zobacz więcej

W I turze glosowałam na Władysława Kosiniaka–Kamysza. Dzisiaj staję przed odpowiedzią na pytanie, jaką Polskę wybieram. Pełną hejtu i pogardy dla drugiego człowieka z innymi poglądami, czy w miarę stabilną.

A kto wygra?

Według mnie prezydent Andrzej Duda. Opozycja musi zacząć mówić innym językiem. Przestać gardzić osobami, które nie są tak silne, które nie radzą sobie tak dobrze. Opozycja musi się przygotować merytorycznie. Wówczas będzie miała szansę na wygraną. Ale do tego długa droga. Wierzę, że Władysław Kosiniak-Kamysz obudzi dobro w opozycji. To dobro, które dla mnie jest tak ważne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej