RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kanthak: Sławomir Nitras przedawkował tę kampanię

– Apelujemy do Rafała Trzaskowskiego, aby zrezygnował z usług Sławomira Nitrasa, aby się odciął z tego rodzaju praktyk. Mamy wrażenie, że Sławomir Nitras przedawkował tę kampanię. Najwidoczniej zbyt długo się dla niego ciągnie, jest zmęczony i ponoszą go emocje. Na przedawkowanie najlepsze jest odstawienie Sławomira od kampanii – powiedział poseł Jan Kanthak na konferencji prasowej, podczas której odtworzono nagranie z przepychanek między posłem Nitrasem a posłem PiS Sebastianem Kaletą.

„Oczekuję, że Trzaskowski i Budka odetną się od Nitrasa”. Ozdoba składa zawiadomienie

– Postanowiłem złożyć zawiadomienie do prokuratury na możliwość popełnienia przestępstwa przez pana posła Nitrasa (…) To nie jest jednorazowa...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

– Chcielibyśmy zaapelować, aby powściągnąć emocje i przede wszystkim o to, aby Rafał Trzaskowski zrezygnował z usług Sławomira Nitrasa, który na przestrzeni wielu lat znany jest z olbrzymiej agresji w życiu publicznym. Jego działanie jest zaprzeczeniem zasad parlamentarnych – powiedział Kanthak.

– Znamy działania Sławomira Nitrasa z Sejmu, gdzie przeszukiwał dokumenty polityków Prawa i Sprawiedliwości. Znamy jego działalność, można się zapoznać ze stenogramami sejmowymi, jak przerywa za każdym razem możliwość wypowiedzi politykom Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie. Dlatego apelujemy do Rafała Trzaskowskiego, aby zrezygnował z usług Sławomira Nitrasa, aby się odciął od tego rodzaju praktyk, bo mamy wrażenie, że Sławomir Nitras przedawkował tę kampanię. Ta kampania najwidoczniej zbyt długo się dla niego ciągnie – mówił Kanthak.

Do sprawy odniósł się również wicerzecznik PiS poseł Radosław Fogiel.

Nitras zaatakował Kaletę. „Jak trzeba, to jestem z ochrony”

Poseł Sławomir Nitras (KO) naruszył moją nietykalność cielesną – poinformował poseł Sebastian Kaleta (PiS). Poseł Nitras w czwartek zablokował...

zobacz więcej

– Fakt, że takie zachowania są nie tylko nie potępiane przez kandydata Platformy Obywatelskiej, przez Rafała Trzaskowskiego, ale wiceprzewodniczący Platformy cały czas korzysta z usług Sławomira Nitrasa, pokazuje najlepiej, ile warte są słowa Rafała Trzaskowskiego o wspólnocie, o potrzebie dialogu. To wszystko jest kłamstwo – ocenił Fogiel.

Nitras w czwartek zablokował wiceministrowi sprawiedliwości, posłowi PiS Sebastianowi Kalecie możliwość wejścia na konferencję prasową prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, zorganizowaną na terenie Oczyszczalni Ścieków „Czajka” w Warszawie. Gdy Kaleta zaczął wchodzić po schodach prowadzących na dach zbiorników retencyjnych, gdzie umieszczono mikrofony na potrzeby konferencji, podszedł do niego Nitras i złapał go wpół, mówiąc, że go nie wpuści. Kaleta ocenił, że Nitras naruszył jego nietykalność cielesną.

Podczas konferencji prasowej posłowie PiS wskazali także na nieprawidłowości związane z wykorzystaniem środków budżetu miasta stołecznego Warszawy na kampanię kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który jest także prezydentem Warszawy.

źródło:
Zobacz więcej