RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Fakt” uderza w Andrzeja Dudę. Onet: Prezydent nie odpowiada na nasze pytania

Prezydent nie zjawił się na debacie, na którą go zaprosiliśmy - narzekał na antenie TVP Info dziennikarz Onetu Andrzej Stankiewicz. Jego zdaniem Andrzej Duda nie odpowiada na pytania ws. ułaskawienia człowieka, który odbył wcześniej karę za czyny pedofilskie. – A ja znam sprawę dobrze, dlatego że mam część dokumentów, które jej dotyczą, na przykład dokumenty sądowe – powiedział w TVP Info dziennikarz Onetu.

„Element nieuczciwej gry politycznej”. SDP o publikacji „Faktu” nt. prezydenta

„Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich stanowczo potępia sposób opisywania przez tabloid »Fakt« historii...

zobacz więcej

W programie „Finał kampanii” w TVP Info pokazano skandaliczną okładkę gazety „Fakt”, która zarzuca prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że zastosował akt łaski wobec przestępcy seksualnego.

– Wywołali państwo gazetę „Fakt”, to jest wydawnictwo, w którym ja także pracuję. Nie jestem dziennikarzem „Faktu”, jestem dziennikarzem Onetu. Zwracam uwagę, że prezydent nie chce odpowiadać na nasze pytania, nie zjawił się na debacie, na którą go zaprosiliśmy, nie odpowiada na sprawę dotyczącą ułaskawienia tego człowieka skazanego za czyny pedofilskie i kazirodcze – powiedział gość programu Andrzej Stankiewicz.

Na pytanie prowadzącego Adriana Klarenbacha, czy to zemsta za to, że Andrzej Duda nie stawił się na debacie prezydenckiej organizowanej przez Onet, WP, TVN i TVN24, odparł: – Dlaczego pan używa takiego słowa, zna pan znaczenie słowa zemsta? (…) Ja tylko powtarzam, że prezydent nie odpowiada na pytania, także w sprawie człowieka skazanego za pedofilię i kazirodztwo. Ja znam sprawę dobrze, dlatego że mam część dokumentów, które jej dotyczą, na przykład dokumenty sądowe.

Prezydent odniósł się jednak wcześniej do tej sprawy. Jak wyjaśniał, skazany obył karę w całości, a ułaskawienie dotyczyło jedynie zakazu zbliżania się, o co wnioskowała rodzina mężczyzny.

– Gra w kampanii wyborczej ułaskawieniem w rodzinnej sprawie osoby, która w przeszłości molestowała, odbyła karę i teraz została ułaskawiona na wniosek pokrzywdzonej, dorosłej córki, to nieprzyzwoite – mówił Andrzej Duda w czwartek na antenie Polsat News. Wyjaśnił, że przed podjęciem decyzji w tej sprawie miał też przychylne ułaskawieniu opinie dwóch instancji sądowych i opinię prokuratora generalnego, który znał wszystkie szczegóły.

źródło:
Zobacz więcej