RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Oczekuję, że Trzaskowski i Budka odetną się od Nitrasa”. Ozdoba składa zawiadomienie

– Postanowiłem złożyć zawiadomienie do prokuratury na możliwość popełnienia przestępstwa przez pana posła Nitrasa (…) To nie jest jednorazowa sytuacja. Trzaskowski legitymizuje zachowania Nitrasa. Nie odcinając się od takich zachowań pokazuje, że przemoc fizyczna w polityce może mieć miejsce – powiedział Jacek Ozdoba. Wiceminister klimatu odniósł się w ten sposób do zachowania posła PO, który w czwartek, na terenie Oczyszczalni Ścieków „Czajka” zablokował możliwość wejścia na konferencję Rafała Trzaskowskiego Sebastianowi Kalecie, wiceministrowi sprawiedliwości.

Nitrasowi nic się nie stanie. Dla wielu stanie się idolem

Poseł KO Sławomir Nitras, chcąc uniemożliwić udział w konferencji Rafała Trzaskowskiego posłom PiS Jackowi Ozdobie i Sebastianowi Kalecie, zaczął...

zobacz więcej

– Blokowanie możliwości uczestniczenia w konferencji, wysłuchania prezydenta Warszawy oraz kandydata na prezydenta jest zachowaniem absolutnie skandalicznym. Doszło do ataku fizycznego na posła, wiceministra sprawiedliwości pana Kaletę, co w mojej opinii spełnia znamiona czynu zabronionego z art. 191 par. 1, dlatego postanowiłem złożyć zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez pana posła Nitrasa – powiedział Ozdoba.

– Jest to jego kolejne skandaliczne zachowanie. Oczekuję, po pierwsze, przeprosin ze strony Rafała Trzaskowskiego za to, że mi też uniemożliwiono uczestniczenie w konferencji prasowej obiektu (Oczyszczalni Ścieków „Czajka” – red.), który finansowany jest również z pieniędzy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Ja jestem wiceministrem klimatu, który nadzoruje ten fundusz. Oczekuję też wyrzucenia ze sztabu wyborczego oraz w ogóle z całej partii Sławomira Nitrasa, ponieważ nie ma zgody na tego typu zachowania, nie ma zgody na agresję – dodał.

Zachowanie Nitrasa nazwał „przejawem chuligaństwa, agresji i niedopuszczalnej formy debaty”.

– Atak fizyczny na wiceministra czy kogoś innego jest czymś niedopuszczalnym – stwierdził.

Ozdoba zauważył, że Rafał Trzaskowski na wiecach wyborczych piętnuje mowę nienawiści. – Ja się pod tymi słowami podpisuję, ale jak się do tego mają czyny? Dlaczego dziś nie mamy konferencji Trzaskowskiego, który, w mojej ocenie, sam powinien złożyć zawiadomienie na Nitrasa – powiedział, dodając, że kandydat KO powinien jednoznacznie odciąć się od posła.

– To nie jest jednorazowa sytuacja. Trzaskowski legitymizuje zachowania Nitrasa. Nie odcinając się od takich zachowań pokazuje, że przemoc fizyczna w polityce może mieć miejsce – stwierdził.

źródło:
Zobacz więcej