RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Radny pyta o przeciwdziałanie uzależnieniom. Przyczyną – zachowanie Nitrasa

Poseł KO zablokował wiceministrowi wejście na konferencję Rafała Trzaskowskiego (fot.  PAP/Paweł Supernak)
Poseł KO zablokował wiceministrowi wejście na konferencję Rafała Trzaskowskiego (fot. PAP/Paweł Supernak)

„Wczorajsze zachowanie posła Sławomira Nitrasa sķłoniło mnie do skierowania interpelacji dot. dbałości o zdrowie psychiczne mieszkańców naszego miasta oraz o finansowanie przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych” – napisał na Facebooku szczeciński radny PiS Dariusz Matecki. Nitras zablokował wiceministrowi sprawiedliwości Sebastianowi Kalecie wejście na konferencję prasową Rafała Trzaskowskiego.

Nitras poniesie konsekwencje za atak? Mamy odpowiedź członków komisji etyki

Sławomir Nitras nie chcąc wpuścić Sebastiana Kalety na konferencję Rafała Trzaskowskiego zaatakował go, złapał w pasie i używał wulgaryzmów. Czy...

zobacz więcej

Jak relacjonował w rozmowie z tvp.info wiceminister sprawiedliwości, poseł KO złapał go wpół i zaczął siłą ściągać ze schodów. – Takiej sytuacji nie było w polskim Sejmie od lat. On się naprawdę na mnie rzucił – dodał.

Kaleta stwierdził, że Nitras chodził za nim i Jackiem Ozdobą przez około godzinę. Poseł KO miał mówić do posłów Zjednoczonej Prawicy, że nie zepsują eventu Rafała Trzaskowskiego. Ostatecznie, kiedy politycy KO przenieśli konferencję w znacznie oddalone od pierwotnego punktu miejsce, Nitras miał zwrócić się do posłów ZP: „Wy młodzi jesteście, wy się wp***ać musicie nauczyć”.

Do sytuacji odniósł się Matecki. „Wczorajsze zachowanie posła Sławomira Nitrasa sķłoniło mnie do skierowania interpelacji dot. dbałości o zdrowie psychiczne mieszkańców naszego miasta oraz o finansowanie przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych” – napisał na Facebooku.

Opublikował tam treść interpelacji z 11 pytaniami. Radny pyta m.in. o to, w jaki sposób GMS udziela pomocy psychoterapeutycznej uzależnionym od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, jak działa w kierunku spadku spożycia substancji psychoaktywnych wśród mieszkańców, jak pomaga żyjącym na co dzień z uzależnionymi, czy ma miejsca dla osób w trakcie leczenia, czy prowadzi programy reintegracji społecznej dla uzależnionych.

Opublikowany przez Dariusza Mateckiego Piątek, 3 lipca 2020

źródło:
Zobacz więcej