RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Radni PiS: Trzaskowski podlega lewackim wpływom

„Polityka historyczna Rafała Trzaskowskiego cofa nas o wiele lat” (fot. PAP/Paweł Supernak)

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podlega lewackim wpływom w dziedzinie polityki historycznej i przyzwala na progresywistyczną kulturę – ocenili stołeczni radni Prawa i Sprawiedliwości. W opinii Piotra Mazurka „jego polityka historyczna cofa nas o wiele lat”.

Z artykułu na Wikipedii o Trzaskowskim znika treść. Problem zauważyli internauci

Z artykułu na Wikipedii poświęconego Rafałowi Trzaskowskiemu zniknęły informacje na temat jego matki. Na problem zwrócili uwagę użytkownicy...

zobacz więcej

Mazurek jako przykład podał sprawę nazewnictwa ulic. W ocenie radnego w tej dziedzinie „bohaterowie przegrywają ze zdrajcami”.

Przypomniał, że w roku 100-lecia zwycięstwa nad bolszewikami z odmową Trzaskowskiego spotkała się inicjatywa grupy mieszkańców, aby patronem jednej z ulic został gen. Tadeusz Rozwadowski, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w czasie Bitwy Warszawskiej 1920.

Wskazał, że wciąż innej z ulic patronuje Józef Lewartowski, który, gdy Armia Czerwona zajęła wschodnią część terytorium Polski, organizował na zlecenie Lenina tymczasowy rząd bolszewicki.

Radny Tomasz Herbich oceniając politykę kulturalną realizowaną przez prezydenta Trzaskowskiego wskazał na symboliczny jego zdaniem przykład sztuki „Klątwa” wystawianej w Teatrze Powszechnym. Według Herbicha spektakl jest obsceniczny i obraża uczucia religijne wielu Polaków. W jego ocenie dla ludzi, którzy kształtują politykę kulturalną stolicy, „polskość jest czymś, co trzeba leczyć”.

Trzaskowski pytany o Gontarczyk: Dziwne, że media publiczne prześwietlają życiorysy

To dziwne, że telewizja publiczna zajmuje się prześwietlaniem życiorysów różnych ludzi – twierdzi kandydat PO na prezydenta Rafał Trzaskowski,...

zobacz więcej

Radna Olga Semeniuk odniosła się do działań władz miasta w dziedzinie nauki i edukacji. Przypomniała, że w 2018 r. Trzaskowski zapowiadał stworzenie specjalnego funduszu stypendialnego dla doktorantów. Każdego roku 50 z najzdolniejszych młodych pracowników naukowych miało otrzymywać stypendia. Tymczasem stypendia przyznano tylko sześciu osobom.

Semeniuk zwróciła również uwagę, że władze stolicy zmniejszyły o ponad połowę budżet Centrum Myśli Jana Pawła II. W konsekwencji obcięto również liczbę stypendiów dla zdolnych uczniów z najuboższych rodzin.

– Chcemy wiedzieć, gdzie są pieniądze na stypendia dla najzdolniejszych dzieci – powiedziała Semeniuk.

Radni przestrzegli, że jeżeli prezydentem RP został Rafał Trzaskowski, to „tak będzie wyglądała jego polityka historyczna i kulturalna”.

źródło:

Zobacz więcej