RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Strzelał z wiatrówki do psa i zastawił potrzaski

Grozi mu do trzech lat więzienia (fot. Shutterstock/Evgenius1985)

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich w woj. lubuskim zatrzymali 69-latka podejrzanego o znęcanie się nad psem. Mężczyzna strzelał do niego z wiatrówki. W pobliżu jego posesji były zastawione kłusownicze potrzaski – poinformował Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich

Zatłukł łomem 74-latka. Sąd: Nie ma wątpliwości, że chciał zabić

Na dożywocie skazał Sąd Okręgowy w Białymstoku 42-latka oskarżonego o zabójstwo 74-letniego mieszkańca wsi Trześcianka na Podlasiu. Ofiara została...

zobacz więcej

– Na szczęście pies, w kierunku którego strzelał mężczyzna, nie doznał obrażeń. Mimo to 69-latek usłyszał dwa zarzuty – znęcania się nad zwierzęciem i kłusownictwa. Grozi mu do trzech lat więzienia – powiedział Bartos.

W środę policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkańców jednej z wsi niedaleko Strzelec Krajeńskich, którzy poinformowali, że w kierunku ich psa zamkniętego w kojcu strzelał z wiatrówki jakiś mężczyzna.

Policjanci na kojcu znaleźli ślady po śrucinach; nie mieli problemu z namierzeniem strzelca, który znajdował się na pobliskim polu.

– Początkowo zaprzeczał, by miał sprawną wiatrówkę. Na dowód pokazał zardzewiałą i niesprawną. Funkcjonariusze jednak znaleźli drugą, schowaną na polu ze zbożem. Wówczas przyznał, że jest sprawna i należy do niego – dodał Bartos.

Niedaleko domu 69-latka funkcjonariusze natknęli się na zastawione metalowe potrzaski kłusownicze. Sidła znajdowały się w ogólnodostępnym miejscu i stanowiły zagrożenie nie tylko dla zwierząt, ale i ludzi.

źródło:

Zobacz więcej