RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

NGO w szkołach tylko za zgodą rodziców. Prezydent chce zmienić ustawę

Czas najwyższy, żeby prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami było zagwarantowane ustawowo – oświadczył na konferencji prasowej Andrzej Duda. Ogłosił, że złoży prezydencki projekt zmian ustawy Prawo oświatowe, który będzie regulował działalność organizacji pozarządowych i stowarzyszeń w szkołach. Będzie m.in. wprowadzał konieczność ich akceptacji przez dyrekcję czy radę placówki, ale będzie wymagał „przede wszystkim zgody rodziców”.

Prezydent: Nigdy nie pozwolę na taką seksualizację. To jest niewolenie dziecka

– Nie zgadzam się i nigdy nie pozwolę na agresywną seksualizacje dzieci. Nigdy nie pozwolę, żeby dzieci zostały adoptowane przez pary jednopłciowe,...

zobacz więcej

RAPORT: KAMPANIA 2020

Andrzej Duda wyjaśnił, że złożona przez niego inicjatywa ustawodawcza „Rodzice decydują” jednoznacznie przesądza, że działalność wszelkich organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, która miałaby być prowadzona na terenie szkoły, wymaga zgody rodziców.

Podczas spotkania z rodzicami i dziećmi w Warszawie przedstawił jej założeni i przypomniał, że w ubiegłym miesiącu zaproponował Kartę Rodziny. W jej założenia wpisuje się nowy prezydencki projekt ustawy – dodał.

Jak wyjaśnił, chodzi o prowadzenie zajęć pozalekcyjnych, jakąkolwiek działalność z dziećmi czy poprowadzenie lekcji. Włączające się w to organizacje będą zobowiązane do przedstawienia rodzicom informacji o tym, co zamierzają przekazywać dzieciom oraz kto będzie prowadził zajęcia.

Osoba, która będzie miała prowadzić dodatkowe zajęcia, będzie musiała też poinformować o swoich kwalifikacjach i dotychczasowej działalności. Przepisy mają dotyczyć każdej organizacji – niezależnie od jej profilu i sposobu działania. Informacje mają być przedstawiane w formie konspektu.

Andrzej Duda dodał, że złożył także projekt ustawy ułatwiający dostęp do edukacji domowej.

źródło:
Zobacz więcej