RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nie można poprzeć Trzaskowskiego. To wojna cywilizacyjna”

Każdy polski patriota powinien wiedzieć, że na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego nie można głosować; to jest wojna cywilizacyjna i nie można go popierać – podkreślił w TVP Info prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

Trzaskowski na Marszu Niepodległości? Jest reakcja organizatora

„Marsz Niepodległości jest wydarzeniem dla wszystkich patriotów. Jak już Pan Trzaskowski będzie stawiał Polskę na pierwszym miejscu, a nie Niemcy –...

zobacz więcej

Bąkiewicz mówił, że „nie można traktować umizgów Trzaskowskiego do środowiska narodowego inaczej niż jak przedwyborczą walkę”.

– Faktycznie Rafał Trzaskowski dokładnie wpisywał się w działania swojej poprzedniczki Hanny Gronkiewicz-Waltz i powiedział, że będzie stopował patriotyczne marsze, nie tylko Marsz Niepodległości, ale także Marsz Powstania Warszawskiego – zaznaczył.

Jak podkreślił, „trudno inaczej traktować Trzaskowskiego, jeśli otacza się w ratuszu ludźmi o marksistowskich, wręcz komunistycznych poglądach”. Bąkiewicz wskazał m.in. na radną KO Agatę Diduszko-Zyglewską.

Prezes MN pytany, „jak określi się przed drugą turą wyborów prezydenckich”, zaznaczył, że „nie można głosować na Trzaskowskiego”. Jego zdaniem kandydat KO „jest człowiekiem bardzo niebezpiecznym dla Polski”.

Kto jest faworytem w II turze? Ważne pytanie w kampanii prezydenckiej [SONDAŻ]

Blisko połowa Polaków jest zdania, że w II turze wyborczego starcia sukces osiągnie prezydent Andrzej Duda – wynika z sondażu pracowni Social...

zobacz więcej

Według Bąkiewicza „ewentualna prezydentura Trzaskowskiego będzie osłabieniem Polski na arenie międzynarodowej, obniżeniem naszego bezpieczeństwa”.

– Każdy polski patriota powinien wiedzieć, że na tego człowieka po prostu nie można głosować. Do prezydenta Andrzeja Dudy mamy wiele zastrzeżeń, ale Trzaskowski jest człowiekiem zupełnie z innej bajki.(...) To jest wojna cywilizacyjna i nie można popierać Rafała Trzaskowskiego – oświadczył Bąkiewicz.

Według niego „jeśli Trzaskowski zmieniłby poglądy, faktycznie Polska stałaby na pierwszym miejscu, to jest zaproszony na Marsz Niepodległości”. – Marsz Niepodległości jest dla wszystkich, ale w tej chwili wydaje się to niemożliwe – dodał.

W niedzielnych wyborach prezydenckich Andrzej Duda uzyskał 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski – 30,46 proc. To oznacza, że będą rywalizować w II turze wyborów prezydenckich. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Szymon Hołownia – 13,87 proc. głosów; Krzysztof Bosak uzyskał poparcie 6,78 proc.

źródło:
Zobacz więcej