RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Koronawirus w Polsce: wskaźnik zgonów przekroczył 1,5 tys., spada liczba zakażeń

Spośród 1 743 hospitalizowanych z powodu Covid-19 pacjentów, 72 jest pod respiratorami (fot. Omar Marques/Getty Images)

Z powodu Covid-19 zmarło kolejne 15 osób, potwierdzono 259 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 80 z województwa śląskiego – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. W ostatnich godzinach znacznie więcej niż nowych zakażeń odnotowano przypadków ozdrowieńców – blisko 450. Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Polsce przekroczyła 1,5 tysiąca.

Nowy szczep koronawirusa dużo bardziej zakaźny. Zaskakujące wyniki badań

Dominujący obecnie na świecie szczep nowego koronawirusa jest znacznie bardziej zakaźny niż ten, który pojawił się w Chinach – wynika z artykułu...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Nowe potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem wykryto u osób z województw: śląskiego (80), wielkopolskiego (46), mazowieckiego (36), łódzkiego (24), małopolskiego (13), świętokrzyskiego (13), podkarpackiego (12), opolskiego (9), podlaskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), lubelskiego (4), pomorskiego (4), dolnośląskiego (3), zachodniopomorskiego (2) i kujawsko-pomorskiego (1).

259 nowo odnotowanych infekcji to spadek w stosunku do poprzednich dni, gdy w środę i czwartek notowano odpowiednio: 382 i 371 zakażeń.

W ostatnich godzinach zmarło 15 zakażone koronawirusem osób w wieku od 58 do 99 lat. Zgony stwierdzono w Raciborzu, Tychach, Gliwicach, Warszawie, Puszczykowie, Zgierzu i Białymstoku.

Większość zmarłych – jak przekazuje MZ – miała choroby współistniejące.

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła tym samym do 35 405. Do tej pory zmarło 1 507 osób.

WORD w stolicy zamknięty, anulowane egzaminy. Podejrzenie Covid-19

Wszystkie zaplanowane egzaminy na prawo jazdy wstrzymano w warszawskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Radarowej. To wynik...

zobacz więcej

24 nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano ostatniej doby w śląskich kopalniach: 19 w Polskiej Grupie Górniczej i 5 w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Także tam szybciej niż zakażeń przybywa ozdrowieńców – od czwartku w obu spółkach stwierdzono 154 takie przypadki.

W przedstawionym wcześniej rano „codziennym raporcie o koronawirusie” resort podał, że dotychczas wyzdrowiało 22 651 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. To wzrost o 442 w stosunku do danych przekazanych dzień wcześniej.

W szpitalach z powodu koronawirusa przebywają 1 743 osoby, z których 72 są wspierane przez respiratory – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Kwarantanną objęto 84 790 osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 13 478.

źródło:
Zobacz więcej