RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

GIS wycofuje ze sprzedaży partię talerzy deserowych

Produkt może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów. (fot. Shutterstock/gowithstock)

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży produktu o nazwie „Granit talerz deserowy 20cm czarny NBC” marki ALtOM DESIGN. Może on stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Toksyczna łyżka cedzakowa. GIS ostrzega

Główny inspektor sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące łyżki cedzakowej Skimmer Smukee Kitchen z powodu przedostawania się z niej do...

zobacz więcej

W ramach ostrzeżenia publicznego GIS przekazał, że wycofanie dotyczy produktu o nazwie „Granit talerz deserowy 20cm czarny NBC”, marki ALtOM DESIGN, którego importerem jest Altom Sp.z.o.o.sp.k. Jednocześnie sanepid podał numer partii – KZ/19/182, a także kod kreskowy – 5907508109394.

Jak poinformował GIS w próbkach badanego produktu stwierdzono migrację ołowiu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Firma Altom Sp. z o. o. sp. k. poinformowała swoich odbiorców o zaistniałej sytuacji i poprosiła o wycofanie produktu z obrotu i jego utylizację. Talerze, które znajdowały się w magazynie firmy zostały zablokowane i przeznaczone do utylizacji.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu.

źródło:
Zobacz więcej