RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szumowski: Śladowy odsetek zakażonych wśród jadących do sanatoriów

Średnia wieku tej grupy to 62 lat (fot. Florian Gaertner/Photothek via Getty Images)

Na 13 tys. osób, które musiały przejść testy na koronawirusa przed wyjazdem do sanatoriów, tylko 24 osoby były zarażone SARS-CoV-2 – powiedział wieczorem w Łodzi minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Szumowski: Dostosowujemy rygory i wymogi do dynamicznie zmieniającej się epidemii

Dostosowujemy rygory i wymogi do dynamicznie zmieniającej się epidemii. Ten wirus jest, ale jego ilość, sposób i miejsce rozprzestrzeniania się są...

zobacz więcej

– To jest około dwóch promili przebadanych. Średnia wieku tej grupy to 62 lata, więc to pokazuje, że wśród zbadanych seniorów ten aktywny wirus jest na poziomie śladowym – powiedział minister Szumowski. Dodał, że wśród przebadanych ponad 3 tys. policjantów, żaden nie był zakażony koronawirusem.

Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski przyjechał do Łodzi, aby po katastrofie drogowej w Bogusławicach (woj. śląskie) wziąć udział w spotkaniu sztabu kryzysowego w szpitalu im. Kopernika, gdzie leży jeden z 36 poszkodowanych w wypadku kierowców autokaru. 23 osoby są hospitalizowane, w tym cztery poważnie ranne, w szpitalach w Łodzi, Radomsku i Opolu.

Minister zdrowia odwiedził też w Łodzi szpital im. Wojskowej Akademii Medycznej, gdzie leży drugi kierowca autobusu ranny w katastrofie na autostradzie A1.

źródło:

Zobacz więcej